Манчестър Юнайтед се наложи над Брентфорд 1:0 на „Олд Трафорд“ в двубой от 25-ия кръг във Висшата лига. „Червените дяволи“ превъзмогнаха кошмара си с „пчеличките“ от началото на кампанията, когато отстъпиха с 0:4 от този съперник. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от Маркъс Рашфорд, който продължава да бъде човекът във форма за Манчестър Юнайтед.

След този успех „червените дяволи“ се завърнаха в топ 4, след като вече заемат 4-о място с актив от 53 точки, докато Брентфорд е на 9-о място с 43 пункта в актива си.

Двубоят започна с натиск от първата минута от страна на Чанечстър Юнайтед, като първата по-опасна възможност дойде в 21-ата минута. Скот Мактоминей бе намерен от свой съотборник на границата на наказателното поле и шутира, но топката прелетя над напречната греда.

Антони центрира дълбоко в наказателното поле в 27-ата минута. Там Марсел Забицер свали топката с глава за Маркъс Рашфорд, който остана свободен и голмайсторът на Манчестър Юнайтед прати топката точно под гредата.

Люк Шоу получи травма в 37-ата минута и се наложи да бъде принудително заменен от Тайрел Маласия.

Маркъс Рашфорд центрира от левия фланг към границата на наказателното поле на Брентфорд, където Антони засече от воле в 38-ата минута, но ударът му премина покрай вратата на Давид Рая.

„Червените дяволи“ продължиха да са по-активният от двата отбора и в първите минути на второто полувреме. Футболистите на Манчестър Юнайтед опитаха на няколко пъти да заплашат вратата, пазена от Давид Рая, но ударите или не бяха точни, или биваха блокирани.

Кевин Шаде бе изведен зад гърба на отбранителната линия на „червените дяволи“ и той шутира, но Давид де Хеа успя да отрази в 67-ата минута. Испанският страж бе ударен с коляно в лицето от страна на Шаде, след което получаваше медицински помощ в продължение на няколко минути, но доигра двубоя.

До края Ерик тен Хаг затвори двубоя, след като направи дефанзивни промени, чрез които ограничи възможностите за Брентфорд пред вратата на Манчестър Юнайтед.

В друг двубой от Висшата лига, който се изигра по същото време Нюкасъл затвърди своето място в топ 4, след като се наложи с разгромното 5:1 на Уест Хем на „Лондон Стейдиъм“. Калъм Уилсън и Жоелинтон се разписаха на два пъти за „свраките“, а Александър Исак добави един гол. Единственото попадение за „чуковете“ бе дело на Кърт Зума.

След този успех Нюкасъл остава на 3-а позиция с 53 точки, а Уест Хем продължава битката за оцеляване, след като е на 15-о място с 27 пункта в актива си.

Вини танцува, Бензема вкарва – Реал унижи Барса на Камп Ноу и е на финал за Купата