Реал Мадрид разнищи Барселона с 4:0 като гост в мач-реванш от полуфиналите за Купата на краля и по този начин с общ резултат 4:1 се класира за финала, където ще срещне Осасуна.

Карим Бензема и Винисисус Жуниор бяха в основата на голямата победа на „лос бланкос“ в последното Ел Класико през сезона, като французинът наниза хеттрик, докато бразилецът вкара един гол, направи една асистенция и спечели дузпа.

Винисиус даде аванс на "лос бланкос" в добавеното време на първата част, когато завърши бърза контраатака на своя тим, при която получи топката от Карим Бензема и въпреки опита на Жул Кунде да изчисти топката, тя влезе в мрежата. В 50-ата минута самият Бензема се разписа, след като получи пас от Лука Модрич и с шут от границата на наказателното поле остави безпомощен Марк-Андре тер Стеген. Осем минути по-късно носителят на "Златната топка" вкара трети гол за своя тим, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Франк Кесие срещу Винисиус. Хетрикът на Карим Бензема дойде в 81-ата минута, когато той получи топката от направили пробив Винисиус и хладнокръвно порази вратата на каталунците, оформяйки крайния резултат, с който тимът на Карло Анчелоти е на финал.

Барселона – Реал Мадрид 0:4 (Общ резултат: 1:4)

0:1 Винисиус (45' + 1'), 0:2 карим Бензема (50'), 0:3 Карим Бензема д. (58'), 0:4 Карим Бензема (81')

Барса започна по-силно мача, като първото по-чисто положение дойде в 10-ата минута, когато Гави насочи топката към Сержи Роберто след центриране отляво, но ударът на Роберто бе блокиран от Дейвид Алаба и след това Тибо Куртоа улови топката.

Реал Мадрид отговори с бразилска комбинация, при която Родриго от десния фланг опита да намери Винисиус на далечната греда, но Роналд Араухо изчисти топката точно пред футболиста с №20.

В 14-ата минута Куртоа трябваше да спасява удар на Рафиня с глава, който се бе вклинил между защитниците на "кралския клуб" и засече центриране отляво, но белгийският страж на гостите се намеси акуратно.

Единадесет минути по-късно Дани Карвахал пусна пас по конец към Родриго зад защитата, но Марк-Андре тер Стеген излезе и пресече паса към нападателя.

Последваха по-силни минути за каталунците, които опитваха да вкарат гол, за да поведат с 2 гола в общия резултат.

В 33-ата минута Винисиус измъкна една топка до лявото флагче за ъглов удар и проби към наказателното поле. Последва пас към Тони Кроос, който центрира към далечнага греда. Там Карим Бензема стреля от въздуха от малък ъгъл и Тер Стеген спаси.

Тимът на Карло Анчелоти на свой ред взе инициативата и опита да пренесе играта по-близо до вратата на домакините. В края на първата част обаче, Барса бе по-активният тим, но атаките на тима на Шави не застрашаваха вратата на Тибо Куртоа. В добавеното време обаче, белгиезът трябваше да спасява удар на поляка.

В ответната атака Реал Мадрид поведе! Винисиус проби през центъра и подаде надясно към Бензема. Французинът върна топката към Вини, който стреля. Жул Кунде опита да блокира удара му, но без успешно и топката мина голлинията, като за това спомогна и Бензема, който я изрита в мрежата, но попадението отиде на сметката на бразилеца!

Така общият резултат в двата мача бе изравнен и двата отбора се оттеглиха на полувреме.

Реал Мадрид използва инерцията от края на първото полувреме, за да започне по-добре втората част.

В 50-ата минута топката стигна до Лука Модрич, който проби през центъра и подаде към Карим Бензема. Французинът не се забави и с удар от 15-ина метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Барса - 2:0 за Реал Мадрид.

Каталунците опитаха да се върнат бързо в мача, но зловещ удар по диагонала на Алехандро Балде бе отразен от Куртоа.

Четири минути след гола на Реал, Барса отново имаше голово положение, но ударът на Рафиня мина над вратата. Две минути след това Араухо показа страхотно себераздаване и с рейд нахлу в наказателното поле. Там Кроос му взе топката, но уругваецът бързо си я върна и стреля, но топката мина вдясно от вратата на Реал Мадрид.

Тимът на Карло Анчелоти получи страхотен шанс за нов гол, след като в 57-ата минута Франк Кесие закъсня и фаулира Винисиус в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Карим Бензема, който не сгреши, пращайки топката ниско по тревата в центъра, докато Тер Стеген скочи надясно.

Минута след третия гол Реал Мадрид можеше да реши мача, но удар по диагонала на Модрич бе неточен. Играта на хората на Шави не вървеше и каталунците не успяваха да се окопитят, за да опитат да върнат гол.

Между 75-ата и 78-ата минута Реал имаше два шанса да вкара четвърти гол, като първо удар на Бензема не бе точен, а след това Тер Стеген спаси удар на Марко Асенсио.

Погромът за Барса стана пълен в 81-ата минута. Винисиус направи пробив през центъра. Той нахлу в наказателното поле и подаде надясно към Карим Бензема, който се бе оказал сам срещу Тер Стеген и вкара третия си гол в мача, като така на практика реши спора между двата отбора!

В края на двубоя нервите на двата отбора избиха наяве и се стигна до спречкване край страничната линия. До края на мача атаките към двете врати не спираха, но атакуващите футболисти на двата тима не бяха толкова прецзни. Така двубоят завърши с разгромен успех за "лос бланкос" с 4:0, които с общ резултат 4:1 се класираха за финал в турнира за Купата на краля.

Стартови състави:

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 23. Жул Кунде, 17. Маркос Алонсо, 4. Роналд Араухо, 28. Алехандро Балде – 5. Серхио Бускетс, 19. Франк Кесие, 20. Сержи Роберто – 30. Гави, 9. Роберт Левандовски, 22. Рафиня

Резерви: 13. Иняки Пеня, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 18. Жорди Алба, 24. Ерик Гарсия, 32. Пабло Торе, Арнау Тенас, Анхел Аларкон, Естанис, Алейш Гаридо

Треньор: Шави

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга – 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде – 21. Родриго, 9. Карим Бензема (К), 20. Винисиус

Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас

Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Хосе Луис Мунуера Монтеро

Нант не се затрудни с Лион и отново е на финал за Купата на Франция

Фиорентина стопира Кремонезе и е на крачка от финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Вини танцува, Бензема вкарва – Реал унижи Барса на Камп Ноу и е на финал за Купата

Ман Юнайтед превъзмогна кошмари си, Рашфорд продължава да бележи (ВИДЕО)