Фиорентина взе солиден аванс срещу Кремонезе, побеждавайки го с 2:0 като гост в първи полуфинален мач между двата отбора за Купата на Италия. Точни за „Ла Виола“ бяха ААртур Кабрал и Николас Гонсалес от дузпа, а Кремонезе завърши мача в намален състав след червен картон на Емануел Айву.

Въпреки че Кремонезе започна по-добре мача, Фиорентина нанесе първия смъртоносен удар.

Това се случи в 20-ата минута, когато Кристиано Бираги качи топката на главата на Артур Кабрал, който отблизо я вкара в мрежата.

До края на първата част тимът на Винченцо Италиано можеше да вкара нов гол, но с пропуски се отчетоха Жонатан Иконе и Лукас Мартинес, като и в двата случая вратарят на домакините Махамаду Сар направи добри спасявания.

До 60-ата минута Кремонезе опита да притисне гостите, но Пиетро Терачано спаси удари на Силиел Десерс и Кристиан Буонаюто.

В 72-ата минута Сар спаси удар на Иконе, като след това Емануел Айву игра с ръка в наказателното поле. Първоначално съдията Маурицио Мариани не показа бялата точка, но колегите му от ВАР го накараха да преразгледа положението и този път решението му бе дузпа.

Зад топката застана Николас Гонсалес, който не остави шанс на вратаря на Кремонезе и вкара втори гол за Фиорентина.

До края на мача „виолетовите“ имаха още шансове за гол, но въпреки че не ги реализираха, те ликуваха след последния съдийски сигнал, тъй като взеха комфортен аванс преди реванша във Флоренция.

Вини танцува, Бензема вкарва – Реал унижи Барса на Камп Ноу и е на финал за Купата

Ман Юнайтед превъзмогна кошмари си, Рашфорд продължава да бележи (ВИДЕО)