Нант е първият финалист в турнира за Купата на Франция, след като победи Лион в първия полуфинален сблъсък в надпреварата. В герой за „канарчетата“ се превърна Людовик Блас, който вкара единственит гол в срещата и така тимът му ще защитава трофея си, който спечели през миналия сезон.

Нант стартира по-добре мача и в 22-ата минута Антони Лопеш спаси удара на Людовик Брас от гранизата на наказателното поле.

Десет минути след това Самюел Мутусами вкара гол за Нант, но бе отсъдена засада.

Пет минути преди края на редовното време на първата част Мостафа Мохамед получи прецизно подаване в наказателното поле и стреля незабавно. Топката беше отправена към средата на вратата, но Лопеш демонстрира уменията си и предотврати гола с брилянтно спасяване.

Тимът на Антоан Комбуре продължи да натиска и след почивката, като превъзходството им даде резултат в 57-ата минута.

Тогава Фабиен Сентонзе намери Людовик Блас в наказателното поле. Десетката на домакините успя да се освободи от защитата на „хлапетата“ и засече центрирането под гредата за 1:0.

В 79-ата минута Мутусами бе бесен на себе си, защото не успя да вкара след добавка във вратарското поле, пращайки топката на сантиметри от лявата греда.

До края на мача нямаше повече опасни положения и така Нант се класира за финала в Купата на Франция, където ще се изправи срещу някой измежду Анеси и Тулуза.

Фиорентина стопира Кремонезе и е на крачка от финал за Купата на Италия (ВИДЕО)

Вини танцува, Бензема вкарва – Реал унижи Барса на Камп Ноу и е на финал за Купата

Ман Юнайтед превъзмогна кошмари си, Рашфорд продължава да бележи (ВИДЕО)