Манчестър Юнайтед направи феноменален обрат срещу Астън Вила на „Олд Трафорд“. „Червените дяволи“ изоставаха с 0:2 след края на първата част, но стигнаха до пълен обрат в резултата за крайното 3:2.

Бирмингамци поведоха чрез головете на Джон МакГин и Леандер Дендонкер. След почивката Алехандро Гарначо възстанови равенството с две бързи попадения, а Расмус Хьойлунд най-сетне вкара първия си го в елита на Англия след пристигането си през лятото.

Датчанинът имаше голове само в Шампионска лига, а след като реализира за пръв път във Висшата лига изригна от щастие.

С драматичния успех момчетата на Ерик тен Хаг се изкачиха до шестата позиция с актив от 31 точки, докато Астън Вила остава трети с 39.

Гостите определено влязоха по-добре в мача. Играчите на Унай Емери успяха да установят контрол върху събитията на терена и дори стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на Анде Онана, които не доведоха до нищо по-сериозно.

Първата опасност пред вратата на Вила създаде Кристиан Ериксен. Неговият удар от границата на наказателното поле обаче не затрудни Емилиано Мартинес.

Астън Вила продължи да натиска и в средата на първата част поведе в резултата. Джон Макгин изпълни пряк свободен удар, като опита центриране. Никой не успя да играе с топката, включително Онана и тя влетя в мрежата. Домакините претендираха за засада. Зад вратаря им беше Леон Бейли, който обаче се изтегли без по никакъв начин да влияе върху играта.

Пет минути по-късно Вила удвои преднината си. Този път след изпълнение на ъглов удар. Клеман Ленгле бе намерен в наказателното поле. Защитникът свали към Дендонкер, който реализира за 2:0.

До почивката Юнайтед пробва да намали изоставането си. Най-активен беше Маркъс Рашфорд. На два пъти беше спрян от Мартинес, а веднъж стреля в аут.

През втората част отборът на Ерик тен Хаг беше пременен. Още в самото начало „червените дяволи“ стигнаха до гол. Гарначо се измъкна от защитата на Вила и преодоля с лекота Мартинес. Ситуацията обаче беше преразгледана с ВАР и голът не беше зачетен заради засада.

Домакините не бяха сломени от липсата на късмет и продължиха да се борят. В 58-ата минута манчестърци най-сетне успяха да намалят изоставането си. „Виланите“ сбъркаха. Маркъс Рашфорд напредна по левия фланг с топка в крака. Той центрира остро по земя. Гарначо засече и от близко разстояние нямаше как да пропусне.

В 71-вата минута Манчестър Юнайтед съумя да възстанови равенството. Отново Гарначо беше в ролята на голмайстор. Талантът отправи удар, който матира Емилиано Мартинес.

Десет минути по-късно дойде и моментът на Хьойлунд. Датчанинът се ориентира бързо при центриране в наказателното поле. Нападателят успя да прекара топката през купа от играчи и се превърна в големия герой за своя тим, правейки резултата 3:2.

Астън Вила беше шокиран от развоя на събитията и нямаше отговор. Така серията от 10 поредни мача във всички турнири без загуба беше приключена.

В следващия кръг от Висшата лига Вила посреща Бърнли, докато Манчестър Юнайтед гостува на Нотингам Форест.

Ливърпул вкара само два на Бърнли - резултатът е подвеждащ (ВИДЕО)

Възходът на Борнемут продължава, Лутън спечели битка на дъното (ВИДЕО)

Едно специално обаждане: Съжалявам, Жозе Моуриньо е (ВИДЕО)

Веднъж в живота: Юрген Клоп сбъдна мечтата на 12-годишен фен на Ливърпул (ВИДЕО)