Тулуза и Пари Сен Жермен завършиха наравно 1:1 в мач от 2-рия кръг на Лига 1. Голямата звезда на парижани Килиан Мбапе записа първи игрови минути през новия сезон. Нападателят се появи в игра от резервната скамейка и реализира от дузпа. Домакините обаче не се предадоха и стигнаха до точката след гол на Закария Абухлал малко преди края – също от бялата точка. След ремито ПСЖ е с актив от 2 точки, докато Тулуза е с 4.

Първата по-сериозна ситуация дойде в 21-вата минута. Тя беше на сметката на столичани. Удар на Ашраф Хакими обаче беше спасен.

В 39-ата минута Гонсало Рамош излезе на стрелкова позиция, но ударът му не беше точен.

Четири минути по-късно Микел Деслер беше намерен в наказателното поле. Той овладя и стреля, но над вратата.

Пет минути след почивката гол на Уорън Заир-Емери не беше зачетен заради засада. В игра влезе Килиан Мбапе и в 62-рата минута ПСЖ получи правото да бие дузпа. Именно нападателят застана зад топката. Той вкара и шампионите поведоха с 1:0.

След като ПСЖ не съумя да вкара втори гол, с който да затвори мача, въпреки че имаше своите шансове, в 85-ата минута Хакими фаулира опонент в наказателното поле. Тулуза получи дузпа, която Абухлал хладнокръвно реализира – 1:1 краен резултат.

В следващия кръг ПСЖ посреща Ланс в търсене на първа победа в Лига 1 през този сезон, докато Тулуза гостува на Страсбург.