България удари дъното, дори нещо повече! Националният ни отбор допусна една от най-срамните загуби в историята си - 0:6 от Англия на ст. "Васил Левски".

Националите по футбол бяха унижени и разбити на пух и прах от "Трите лъва". Срамното не бяха само двата гола на Рос Баркли, тези на Рахим Стърлинг или попаденията на Хари Кейн и Маркъс Рашфорд. Поредна безидейна игра за България. Поредно унижение! За капак и вече превръщащите се в "нещо нормално" расистки скандирания и нацистки поздрави влязоха под прожекторите и мачът бе спрян на два пъти през първото полувреме. Феновете започнаха да си тръгват около 15-20 минути преди края, което е достатъчно показателно.

Какво европейско, какъв футбол въобще?

С Бутонките напред: Позор! Расизъм! Ужас! Оставки!

Чуйте анализа на Стефан Стоянов: "Пълен срам!"

Ето и оценките след мача

Ето как се развиха действията хронологично

Начало на двубоя!

Джордан Хендерсън получава жълт картон още в четвъртата минути, заради много грубо влиза в краката на дебютанта Камен Хаджиев.

В 7-ата минута Маркъс Рашфорд открива резултата. Асът на Манчестър Юнайтед финтира Георги Пашов по левия фланг и с кинжален удар откри резултата, а Пламен Илиев бе безпомощен.

Първи шанс за България. Ивелин Попов стреля във вратата на англичаните в 11-ата минута, но Пикфорд изби топката, която щеше да влети в долния ляв ъгъл на стража.

За съжаление Англия прави голяма крачка към победата. В 20-ата минута Рос Баркли реализира на празна врата. Той получи пас от Рахим Стърлинг по дясното крило.

В 26-ата минута англичаните спряха играта! Явно някой от тимът на Гарет Саутгейт се е оплакал от проява на расизъм. Дикторът на мача предупреди феновете! Двубоят бе подновен след 3 минути прекъсване.

В 32-ата минута Рос Баркли направи резултата класически! Той реализира с глава след центриране от дясно на Хари Кейн. След този гол феновете по трибуните започнаха да скандират против БФС!

Петър Занев стреля опасно в 39-ата минута, но за съжаление ударът му бе неточен.

В 43-ата минута двубоят бе прекъснат за втори път! Полицията изкарва група фенове, около 30-40 души с качулки от Сектор "Б"! Двубоят бе подновен след няколко минути!

В продължението на първата част (45+4'). Трипиър пусна пас отдясно към Хари Кейн, който се отскубна от защитата на нашите и подаде на Рахим Стърлинг, който реализира на празна врата за 4:0.

Слава Богу, край на първото полувреме!

Расистки скандирания прекъснаха два пъти мача с Англия

Начало на второто полувреме!

Страхотен пропуск за Англия. В 50-ата минута Рашфорд излезе сам срещу Пламен Илиев, но за радост вратарят ни спаси. След това Стърлинг изпусна на празна врата.

Четири минути по-късно гостите изпуснаха още едно добро положение. Чидуел получи пас от Рашфорд по лявото крило и центрира остро, но Стърлинг не можа да засече топката.

Ново добро спасяване на Пламен Илиев. Рашфорд изведе Стърлинг в 57-ата минута и крилото на Манчестър Сити стреля с левия крак. Минута след това Рахим и Баркли излязоха само срещу Илиев, но първия спъна втория и гол нямаше.

Нов грандиозен пропуск за англичаните. В 63-ата минута Хари Кейн се озова с топка в крака на няколко метра пред Пламен Илиев, който изби топката.

В 69-ата минута нова скоростна атака на Англия вече завърши с гол. Хари Кейн изведе Стърлинг сам срещу Илиев и той хладнокръвно реализира за 5:0.

Хари Кейн не можа да вкара. Звездата на Тотнъм уцели греда след като бе останал сам в 82-ата минута.

Малко по-късно все пак капитанът на Англия бележи - 6:0!

Стадионът започна да скандира "Оставка"!

Санчо удари греда в последните секунди на двубоя.

Английските национали обединени срещу расизма в София

Английските фенове: Кой вкара на расистите? Половината ш**ан отбор!

Английска легенда: България трябваше да загуби с 0:13

Иън Райт: Срамен ден за българския народ

Президентът на ФА: УЕФА не трябва да показва никаква толерантност към проявите на расизъм

Рахийм Стърлинг към Балъков: Мммм...Не съм сигурен за това шефе

Стърлинг: Съжалявам, че България е представена от такива идиоти

Тайрън Мингс: Показахме как трябва да се отговори на расизма

Рашфорд се впечатли от действията на Попето: Това е кураж!

Англичаните чули 6 отделни случая на "маймунски звуци"

Kick it Out: Мачът България - Англия трябваше да бъде прекратен

Косово мина лесно през Черна гора и запази шансове за Евро 2020

Евро 2020, квалификация, Група А,
Ст. "Васил Левски", София, Начало: 21:45 часа

България - Англия 0:6

Голмайстори: 0:1 Рашфорд 7'; 0:2 Баркли 20'; 0:3 Баркли 30'; 0:4 Стърлинг 45+4'; 0:5 Стърлинг 69'; 0:6 Кейн 85'