Левски надви с 3:1 на "Герена" коравия Ботев Враца в нервен мач пред 3400 зрители от 11-я кръг в efbet Лига. "Сините" имаха надмощие през по-голямата част от мача и стигнаха до успеха с голове на Холмар Ейолфсон, Найджъл Робърта и Паулиньо. За врачани точен бе Даниел Генов. Гостите получиха цели 6 жълти картона, а в края на срещата прехвърчаха искри. Все пак успехът изпраща Левски на върха в класирането с 26 точки, две повече от Лудогорец, който утре играе с Дунав. Ботев остава с 9 пункта.

Левски и Ботев Враца се захапаха още от първата минута. "Сините" успяха да открият резултата в 12-ата минута. Нашименто центрира от корнер и Холмар Ейолфсон вкара с глава. Исландецът реализира първия си гол за Левски от 26 октомври миналата година. Тогава той се разписа при успеха над Верея със 7:0 на "Герена".

В 27-ата минута Найджъл Робърта вкара за 2:0. Той се възползва от майсторски пас на Паулиньо, излезе сам срещу вратаря Костов и го преодоля за радост на "сините" фенове. Това е шести гол национала на Кюрасао от началото на сезона.

Две минути преди почивката Ивайло Михайлов от врачани отправи снаряд към вратата на "сините", но Милан Миятович изби удара от сглобката.

Второто полувреме започна с уникална възможност за Левски. Робърта излезе сам срещу вратаря Костов, но ударът му бе спасен от стража. При довабката Паулиньо стреля, но Венци Керчев изби от голлинията. В ответната атака Ботев Враца можеше да намали резултата, но Домовчийски стреля с глава неточно.

Ботев Враца върна интригата в 60-ата минута. Тогава Доминик Янков намери Даниел Генов и той с безпощаден удар реализира покрай плонжа на Миятович.

Няколко минути по-късно Станислав Иванов излезе само срещу вратаря Костов, но за разлика от мача срещу Славия, когато от подобна ситуация реализира, сега ударът му мина над вратата.

В 75-ата минута Мазурек центрира от фаул и Хали Тиам уцели напречната греда с левия крак. Три минути по-късно Валери Божинов влезе в игра на мястото на Петър Атанасов.

В 87-ата минута Паулиньо реши нещата. Младокът Станислав Иванов направи страхотен пробив по дясното крило и подаде точно към бразилеца, който някакси добута топката зад вратаря Костов и така направи 3:1.

След това нервите на Георги Вълчев от Ботев не издържаха и той влезе брутално в краката на Франко Мазурек. Реферът обаче ему даде само жълт картон.

В продължението реферът ситуацията се изнерви и жълт картон получи и Петър Хубчев. Той оспорва бурно решение да покаже картон за Паулиньо от Левски.

С Бутонките напред: Левски пробва да върне Сънчо на екран!

Сашо Ангелов смята, че Ботев е бил ощетен от съдията

efbet Лига, 11 Кръг, ст. "Виваком Арена Георги Аспарухов", София, Начало: 20:00 часа
Левски - Ботев Враца 3:1

Голмайстори: 1:0 Холмар Ейолфсон 12'; 2:0 Найджъл Робърта 27'; 2:1 Даниел Генов, 3:1 Паулиньо 87'