Милан играе при резултат 1:0 срещу Брюж в мач от третия кръг на Шампионска лига.

"Росонерите“ преследват първа победа от началото на сезона в Шампионска лига, след като отборът загуби първите два двубоя в турнира.

Първата опасност в мача бе във 2-ата минута пред вратата на Милан. Ханс Ванакен пусна отличен извеждащ пас към Христос Цолис, който се измъкна зад отбраната на Милан и излезе сам срещу Майк Менян, но френският вратар успя да се намеси и да спаси с крак неговия удар.

Само няколко секунди по-късно Цолис проби по левия фланг и навлезе в наказателното поле на Милан, след което подаде към Феран Жутгла, който стреля, но над напречната греда в аут.

В седмата минута Брюж организира нова бърза атака, Жутгла подаде към Цолис, който стреля много опасно, но Майк Менян внимаваше, плонжира и изби топката в корнер.

След центрирането от ъгловия удар в наказателното поле на "росонерите" топката падна на крака на Максим Де Куйпер, който отправи много мощен удар, но той бе блокиран.

След това белгийците задържаха топката в свое притежание и тя бе върната назад към Жоел Ордоньес, който стреля много мощно от около 23 метра, а топката буквално разтресе напречната греда на вратата на Менян.

В 31-ата минута Цолис подаде към Жутгла, който бе на много добра позиция в наказателното поле на Милан и стреля, но Майк Менян отново се намеси по чудесен начин и спаси.

Милан поведе в резултата в 34-ата минута. Кристиан Пулишич центрира от корнер в наказателното поле на Брюж, където нито един футболист не игра с топката, вратарят Симон Миньоле също се размина с нея и тя влезе директно във вратата му.

Брюж остана с човек по-малко на терена в 40-ата минута, когато съдията Феликс Цвайер изгони с директен червен картон Рафаел Ониедика след намесата на ВАР. Първоначално Цвайер отсъди нарушение на Тижани Райндерс срещу Ониедика, но изчака няколко минути преди да се намеси ВАР, който го викна да преразгледа ситуацията. След като видя случилото се на повторение, Цвайер взе правилното решение и изгони с директен червен картон Ониедика, тъй като футболистът на Брюж стъпи много опасно върху глезена на Райндерс.

Милан – Брюж 1:0

1:0 Кристиан Пулишич 34'

Милан: 16. Майк Менян – 22. Емерсон Роял, 46. Матео Габия, 23. Фикайо Томори, 19. Тео Ернандес (К) – 29. Юсуф Фофана, 8. Рубен Лофтъс-Чийк – 11. Кристиан Пулишич, 14. Тижани Райндерс, 10. Рафаел Леао – 7. Алваро Мората

Резерви: 57. Марко Спортиело, 96. Лоренцо Ториани; 17. Ноа Окафор, 18. Кевин Дзероли, 21. Самюел Чуквуезе, 28. Малик Тиау, 31. Страхиня Павлович, 42. Филип Терачано, 73. Франческо Камарда, 80. Юнус Муса

Треньор: Пауло Фонсека

Брюж: 22. Симон Миньоле – 4. Жоел Ордоньес, 44. Брандън Мекеле, 65. Жоакин Се – 68. Шемсдин Талби, 20. Ханс Ванакен (К), 15. Рафаел Ониедика, 30. Ардон Яшари, 55. Максим Де Куйпер – 9. Феран Жутгла, 8. Христос Цолис

Резерви: 29. Нордин Джакърс; 2. Заид Ромеро, 7. Андреас Сков Олсен, 10. Юго Ветлесен, 17. Ромео Вермант, 21. Михал Скораш, 27. Каспер Нилсен, 58. Йорне Спилеерс, 64. Кириани Сабе

Треньор: Ники Хайен