Реал Мадрид започна сезона в Ла Лига с добра игра и победа с 2:0 като гост на Атлетик Билбао на „Сан Мамес“, познат още като „Катедралата“. „Кралете“ бяха с нова схема на игра (4-3-1-2) след летните трансфери и без трайно контузеният Тибо Куртоа и напусналия лидер Карим Бензема.

Победата на мадридчани се оказа пирова, тъй като в 50-ата минута Едер Милитао излезе с контузия в коляното и сълзи на очи, като бе заменен от Антонио Рюдигер. Предстои да се изясни сериозността на травмата.

Звездното попълнение на „кралския“ клуб Джуд Белингам пък ознаменува официалния си дебют с попадение. Първото в срещата пък бе дело на Родриго. Реал впечатли и с добра защита, като не допусна нито един точен удар към вратата на Андрий Лунин.

Столичният гранд имаше преимущество в началните минути на мача, но без да създаде особено чисти положения пред вратата на Унай Симон.

В 28-ата минута по-добрата игра на Реал Мадрид даде резултат. Даниел Карвахал проби отдясно и намери Родриго в наказателното поле, а бразилецът показа класа и с техничен удар към далечния ъгъл се разписа за 0:1.

Само осем минути по-късно се стигна и до второ попадение на сметката на „кралете“. Дейвид Алаба центрира от корнер, намери Джуд Белингам, който моментално нанесе удар, топката тупна в земята и заблуди Симон, който бе прехвърлен – 0:2.

След като си изкова този аванс, Реал успокои темпото и владееше инициативата без да търси попадение на всяка цена, но и без да даде възможност на Атлетик да застраши вратата на Андрий Лунин.

В 68-ата минута Федерико Валверде изпълни пряк свободен удар, а изстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

Две минути по-късно Винисиус Жуниор имаше възможност да удвои аванса на Реал Мадрид, след като навлезе остро в наказателното поле и се озова на изгодна позиция за удар, нанесе премерен изстрел в десния ъгъл, но Унай Симон се справи.

В 83-ата минута влезлите от резервната скамейка Хоселу и Лука Модрич комбинираха, хърватинът шутира, но Симон улови без особени трудности.

Във втория кръг от испанския шампионат Реал Мадрид отново ще е гост, но този път на Алмерия, докато Атлетик Билбао ще има визита на Осасуна.

Лайпциг смачка Байерн в Мюнхен на нула и взе Суперкупата пред погледа на Кейн (ВИДЕО)