Нюкасъл се готви да предложи на Бруно Гимараеш нов договор, за да го задържи на „Сейнт Джеймсис Парк“, на фона на интерес от страна на Арсенал, твърди The ​​Sun.

Бразилският национал вече е най-високоплатеният играч на клуба, като получава 160 000 паунда на седмица. Ръководството на "свраките" е готово да му предложи увеличение до 200 000 паунда на седмица.

Въпреки че не е имало официален контакт между Арсенал и Нюкасъл, се смята, че неофициално предложението е било отхвърлено чрез посредници.

Позицията на "джордитата" е, че не искат да продават 28-годишния футболист, който е с договор до 2028-а година, и няма да приемат оферти.

Партньорът на Бруно в халфовата линия Сандро Тонали също е обект на интерес от други клубове.

Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!

Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS