Лацио не изигра „необикновен“ мач, както пожела треньорът Марко Барони, но победи с 2:0 Твенте като гост. Головете за италианския тим отбелязаха крилата Педро и Густав Исаксен.

След само 11 минути игра нидерландците останаха с 10 души на терена след червен картон на Ларс Унерстал.

В оставащия над половин час до края на първата част „бианкочелестите“ бяха по-добрият отбор, с чувствителна разлика. Адам Марушич удари една от гредите в 26-ата минута.

Около десет по-късно „орлите“ ликуваха. Педро прати топката във вратата на Твенте за 0:1. Първоначално попадението на испанеца не бе зачетено заради засада, но ВАР показа, че съдията Никола Дабанович е взел грешно решение.

До почивката фланговите бранители Лука Пелегрини и Адам Марушич се разминаха с гол за 0:2.

Андерлехт отново се оказа непреодолим за Лудогорец

Четири минути след полувремето отново Пелегрини бе замесен в интересна ситуация, но гредата го спря от гол.

В 75-ата минута бе отсъдена и дузпа за Лацио за фал срещу Валентин Кастеянос. Оказа се, че черногорецът Дабанович отново е сбъркал с първата си преценка и бе привикан на ВАР. При повторното разглеждане на ситуацията наказателният удар бе отменен.

Три минути преди да изтекат редовните 90, Густав Исаксен сложи точка на спора с втори гол във вратата на Твенте.