РБ Лайпциг се наложи над Байерн Мюнхен с 3:1 на „Алианц Арена“ в двубой от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата. Серж Гнабри изведе баварците напред в резултата през първото полувреме, но след попадения на Конрад Лаймер, Кристофър Нкунку и Доминик Собослай „биковете“ осъществиха пълния обрат и намалиха сериозно шансовете на Байерн Мюнхен за титлата в Германия.

Баварският гранд все още е на първо място кръг преди края с актив от 68 точки. Борусия Дортмунд може да излезе начело в Бундеслигата още в този кръг, тъй като е на втора позиция с 67 точки и мач по-малко от Байерн Мюнхен. Така битката за титлата е в ръцете на „жълто-черните“ от „Сигнал Идуна Парк“. РБ Лайпциг пък си подсигури участието в Шампионска лига през следващия сезон, след като заема 3-о място с 63 точки в актива си.

Двубоят започна с натиск от страна на Байерн Мюнхен. В 18-ата минута Томас Мюлер получи топката в наказателното поле на РБ Лайпциг и шутира към левия ъгъл, но Янис Бразвих отрази.

Томас Мюлер можеше да шутира в 25-атга минута, но избра да продължи топката за Серж Гнабри, който я насочи прецизно към левия ъгъл и с помощта на страничния стълб реализира, за да изведе Байерн Мюнхен напред в резултата.

Джамал Мусиала овладя подаване от свой съотборник в 29-ата минута и си освободи място за удар и шутира, но топката прелетя на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на РБ Лайпциг.

Доминик Собослай се опита да изненада Ян Зомер с удар от далечна дистанция в 34-ата минута, но стражът на баварците се разтегна и улови топката.

Кристоф Нкунку шутира от близко разстояние в 35-ата минута, но Зомер отрази. Последва добавка от страна на Дани Олмо и ново феноменално спасяване на швейцарския национал.

Натискът на РБ Лайпциг продължи и през второто полувреме. В 65-ата минута след добре развита контраатака от биковете Нкунку се опита да комбинира със свой съотборник, но топката рикошира в краката на бранител на Байерн Мюнхен, а Конрад Лаймер порази целта.

РБ Лайпциг получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар в 76-ата минута, след като Бенжамен Павар повали опонент в собственото си наказателно поле. Кристоф Нкунку изпълни и не остави никакви шансове за Ян Зомер.

Нусаир Мазрауи игра с ръка в собственото си наказателно поле, след като не успя да се ориентира добре при центрирана топка в 85-ата минута. „Биковете“ получиха правото да изпълнят дузпа. Доминик Собослай шутира към долния десен ъгъл, а Ян Зомер докосна топката, но не успя да отрази и така РБ Лайпциг поведе с 3:1.

Шалке спаси точката срещу Франкфурт и запази шансовете си за спасение, Херта полетя към Втора Бундеслига (ВИДЕО)