Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън с 3:0 като гост в първия мач от 4-ия кръг на Висшата лига и по този начин сложи край на серията от две поредни загуби. Точни за „червените дяволи“ бяха Матайс де Лихт, Маркъс Рашфорд и Алехандро Гарначо, като с успеха тимът на Ерик Тен Хаг събра 6 точки и се изкачи на 7-ото място. „Светците“ пък остават 19-и без спечелена точка.

Мачът на Южния бряг започна по-добре за домакините, които в 8-ата минута имаха добра възможност, но Тайлър Диблинг видя как Андре Онана спаси удара му.

В 15-ата минута Джошуа Зиркзее получи страхотен пас в наказателното поле и стреля, но вратарят на „светците“ спаси.

След половин час игра Саутхеймптън получи дузпа за игра с ръка на Диого Далот. Зад топката застана Камерън Арчър, чийто удар в 33-ата минута обаче, бе отразен от Онана.

Две минути по-късно Нусаир Мазрауи центрира добре от дълбочина. В наказателното поле Бруно Фернандеш продължи топката към Матайс де Лихт, който с глава прати топката в мрежата за 1:0 в полза на „червените дяволи“.

Четири минути преди края на първата част Маркъс Рашфорд стреля, но Аарън Рамсдейл спаси. Секунди по-късно обаче, Рашфорд отново получи топката след пас на Амад Диало и този път с удар по земя прати топката в левия ъгъл.

След почивката Саутхемптън опита да упражни натиск към вратата на Манчестър Юнайтед, но без успех, а в 79-ата минута Джак Стивънс бе изгонен за грубо влизане в краката на Алехандро Гарначо.

Младият аржентинец също успя да се разпише, правейки го в 6-ата минута на добавеното време, като по този начин тимът на Ерик Тен Хаг стигна до трите точки.

Артета за дербито на Северен Лондон: Този мач задава тона за много моменти от сезона