ПАОК и Кирил Десподов записаха втора загуба в Лига Европа, след като гърците претърпяха поражение с 0:1 от ФКСБ на стадиона в квартал "Тумба". Българинът започна срещата като титуляр и остана на терена до 83-ата минута. Единственото попадение в двубоя бе реализирано от Даниел Бирлигеа в добавеното време на първата част.

Срещата започна по-активно за солунския тим и в 10-ата минута Щефан Търновану спаси удар с глава на Мади Камара.

Лудогорец пропусна дузпа и си тръгна само с точка от Пилзен в евродебюта на Йовичевич

21 минути по-късно футболистът на ФКСБ Адриан Шут изпълни свободен удар. Доминик Котарски се намеси.

Пет минути преди края на първото полувреме ПАОК имаше още един шанс. Тайсон бе намерен в наказателното поле. Той стреля по земя. Търновану обаче отново беше на точното място.

‘’Елегантните’’ шведи опитомиха римските ‘’вълци’’

В осмата минута на продължението на първата част гостите откриха резултата. Дариус Олару подаде към Даниел Бирлигеа, който с удар в долния десен ъгъл не остави шансове на Котарски.

В 53-ата минута Кирил Десподов можеше да изравни, но вратарят на румънския отбор спаси за пореден път.

Братята Уилямс дадоха тон на Атлетик Билбао за успех над АЗ Алкмаар

Три минути след това ФКСБ остана с човек по-малко, след като Олару получи втори жълт картон.

Последва натиск на ПАОК, като стената Търновану спаси изстрели на Янис Константелиас и Магомед Оздоев. Гръцкият тим обаче не намери път към гола и записа втора загуба от началото на турнира.

За ПАОК следващият мач в турнира ще бъде домакинство на Виктория Пилзен.