Айвън Тони се превърна в символ на точно изпълнените дузпи във Висшата лига, като ефективността му от бялата точка дори бе повод за много шеги по повод пропуснатата дузпа на Хари Кейн на 1/4-финалите на Световното в Катар, когато мнозина заявиха, че Тони не би изпуснал така срещу Юго Лорис.

Всяко хубаво нещо си има своя край и същото важи и за серията на футболиста на Брентфорд. След невероятните 28 поредни отбелязани наказателни удара, Тони пропусна дузпа!

Това се случи при поражението на Брентфорд с 1:2 у дома срещу Нюкасъл в мач от 30-ия кръг на Висшата лига.

В 29-ата минута на мача Тони стреля от бялата точка, но вратарят на гостите Ник Поуп спаси и така сложи край на серията на английския нападател.

По този начин Тони изпусна дузпа в редовното време или продълженията на даден мач за пръв път от 2018 г. Преди 5 години, когато той бе част от Питърбъро, в мач от Лига 1 през октомври 2018 г. пропуска дузпа срещу Барнзли и тимът му губи тежко с 0:4.

Хюн-мин Сон записа името си със златни букви в историята на Азия и Висшата лига

Ман Сити взе отмъщение от „светците“ за Карабао Къп

Шоу в Лондон! Нюкасъл би Брентфорд в мач с два незачетени гол, автогол и дузпи (ВИДЕО)