Манчестър Сити спечели категорично с 4:1 гостуването си на Саутхемптън от 30-ия кръг на Висшата лига. „Гражданите“ си отмъстиха за отпадането от Карабао Къп.

На четвъртфиналите „светците“ ги победиха с 2:0 при последната среща между двата тима в началото на годината.

Днешния сблъсък по-скоро наподобяваше на срещата между Сити и Саутхемптън през есента в шампионата, когато манчестърци надделяха с 4:0.

Головете днес вкараха Ерлинг Холанд, Джак Грийлиш и Хулиан Алварес, като първият се разписа на два пъти. За домакините почетният гол беше дело на Секу Мара.

С успеха тимът на Хосеп Гуардиола остава на второто място в класирането с актив от 67 точки, на 5 зад лидера Арсенал. Саутхемптън остава последен с 23, на 5 точки от безопасната зона.

През първото полувреме Ман Сити беше по-активният отбор. След пропуски на Джак Грийлиш и Ерлинг Холанд, в 45-тата минута норвежецът отпуши мача. Той засече с глава центриране в наказателното поле и от близко разстояние не даде шанс на противниковия страж.

Час игра след началото Ман Сити удвои преднината си и направи решителна стъпка към успеха. Джак Грийлиш вкара с шут от границата на наказателното поле. Топката тупна удобно на пътя на английския национал и той се възползва.

Десет минути по-късно резултатът стана класически. Джак Грийлиш центрира към Холанд, който с акробатичен удар прати топката в мрежата.

В 72-рата минута Саутхемптън намали изоставането си. Секу Мара получи в наказателното поле и преодоля Едерсон.

Ман Сити обаче много бързо отговори с четвърти гол. Това се случи в 75-тата минута. Хулиан Алварес реализира от дузпа. Любопитното е, че Холанд тъкмо беше заменен от аржентинския национал и нямаше шанс да оформи своя хеттрик.

До края Сити имаше още един-два шанса да направи победата си още по-изразителна. Пети гол в мрежата на „светците“ обаче не падна.

В следващия кръг от Висшата лига Ман Сити посреща Лестър, докато Саутхемптън посреща Кристъл Палас.

Тотнъм занули шансовете на Брайтън за топ 4 след мач с три гола и два неочаквани червени картона (ВИДЕО)

Шоу в Лондон! Нюкасъл би Брентфорд в мач с два незачетени гол, автогол и дузпи (ВИДЕО)

Ужасен старт за Лампард - „вълците“ ухапаха Челси (ВИДЕО)

Ман Юнайтед не даде шанс на Евертън и дръпна пред Нюкасъл (ВИДЕО)