Тотнъм победи Брайтън с 2:1 в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига. В голмайстори за „шпорите“ за пореден път се превърнаха Хюн-мин Сон и Хари Кейн. С попадението си пък южнокореецът записа своя гол номер 100 във Висшата лига, превръщайки се в първия азиатски футболист с подобно постижение. Гол за Брайтън пък отбеляза защитникът Люис Дънк.

С успеха Тотнъм си затвърди петата позиция в класирането с актив от 53 точки. Брайтън пък падна с една позиция по-надолу и заема седмото място, след като по същото време Астън Вила победи Нотингам Форест с 2:0.

Двубоят започна много динамично още от началото, като Брайтън направи първото по-интересно положение. В 5-ата минута Каору Митома се оказа на втора греда при центриране от корнер, но стреля встрани от вратата на Юго Лорис.

Тотнъм отвърна подобаващо на натиска на гостите. Хюн-мин Сон получи около границата на наказателното поле от Иван Перишич и майсторски завъртя топката в далечния ъгъл на вратата на Джейсън Стийл. С попадението си, кореецът отбеляза своя гол №100 във Висшата лига.

В 17-ата минута Брайтън изравни резултата, но попадение на Каору Митома бе отменено поради наличие на игра с ръка от страна на японеца. Положението дълго време бе разглеждано от съдиите, но в крайна сметка голът не беше зачетен.

10-ина минути по-късно тимът от южния бряг имаше още едно страхотно положение, чрез което да изравни резултата. Първо, Алексис Мак Алистър стреля извън наказателното поле, принуждавайки Лорис да спасява, а секунди по-късно Мойсес Кайседо нацели лявата греда на противника.

В 34-ата минута по-добрата игра на Брайтън бе оползотворена с гол. Соли Марч центрира от корнер, а топката бе отиграна с глава от бранителя на гостите Люис Дънк, който не остави шанс на Лорис.

Три минути преди края на първото полувреме Педро Поро имаше шанс да върне аванса на Тотнъм, но негов удар след центриране на Перишич се оказа на милиметри от целта, като резултатът остана 1:1.

Втората част започна също толкова интензивно, колкото и първата. В 52-ата минута Перишич се откъсна от защитата на Брайтън, заставайки очи в очи с вратаря Стийл. Ударът на хърватина по трева обаче бе отразен от стража.

Три минути по-късно гостите реализираха, но тяхно попадение отново бе отменено заради игра с ръка. Дани Уелбек стреля, но топката рикошира в ръката на Мак Алистър и впоследствие влезе в мрежата.

Точно след изминаването на един час от началото на двубоя, щабовете на двата тима влязоха в конфликт помежду си. Случилото се доведе в показването на директни червени картони на двамата мениджъри Кристиан Стелини и Роберто де Дзерби.

10 минути преди края на редовното време в голмайстор за Тотнъм отново се превърна талисманът на тима Хари Кейн. При бърз преход отдясно Пиер-Емил Хьойберг навлезе в наказателното поле, подаде във вътрешността му и Кейн стреля в далечния ъгъл на Стийл, правейки резултата 2:1.

В последните минути Брайтън имаше превес при владеенето на топката, но не създаде чисто положение за гол. Така двубоят завърши при резултат 2:1 за Тотнъм.

Шоу в Лондон! Нюкасъл би Брентфорд в мач с два незачетени гол, автогол и дузпи (ВИДЕО)

Ужасен старт за Лампард - „вълците“ ухапаха Челси (ВИДЕО)

Ман Юнайтед не даде шанс на Евертън и дръпна пред Нюкасъл (ВИДЕО)