Нюкасъл постигна много трудна, но и много важна победа с 2:1 като гост на Брентфорд в двубой от 30-ия кръг на Висшата лига. Успехът за тима на Еди Хау дойде с автогол на Давид Рая и попадение на Александър Исак, докато Айвън Тони вкара за „пчеличките“. Мачът ще се запомни и с двата незачетени от ВАР гола, по един за всеки тим, както и с пропуснатата дузпа от Тони, който сложи край на серията си от 28 точни изпълнения от бялата точка.

С победата Нюкасъл измести Манчестър Юнайтед от третото място във временното класиране с 56 точки, докато Брентфорд остава на 9-а позиция с 43 точки на сметката си.

Мачът на „Къмюнити Стейдиъм“ предложи много интересни и дискусионни положения, които започнаха още в 8-ата минута. Тогава Айвън Тони вкара при добавка, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен заради засада.

В 28-ата минута Свен Ботман извърши грубо нарушение в наказателното поле и съдията Крис Кавана отсъди дузпа. Зад топката застана Тони, но ударът му бе предугаден от Ник Поуп и стражът на гостите спаси. Това бе първа пропусната дузпа за Тони след 28 точни изпълнения от бялата точка.

Две минути преди края на редовното време на първата част футболист на Брентфорд бе съборен в наказателното поле. Този път съдията не даде дузпа, но след преразглеждане с ВАР, той отсъди нарушение и Айвън Тони отново застана на бялата точка.

Този път английският национал не сгреши и даде аванс на своя тим.

Нюкасъл отвърна на удара 9 минути след началото на втората част, когато Жоелинтон направи дрибъл, нахлувайки в наказателното поле. Той стреля, като топката рикошира във вратаря Давид Рая и влезе в мрежата на „пчеличките“.

В 61-ата минута обратът за Нюкасъл бе факт. Калъм Уилсън намери Александър Исак в наказателното поле, където шведът пое топката и я прати без колебания в горния десен ъгъл.

Пет минути по-късно самият Уилсън преодоля Давид Рая, но попадението му не бе зачетено след нова намеса на ВАР, тъй като имаше игра с ръка по време на атаката.

До края на мача Брентфорд натискаше, но Айвън Тони на два пъти пропусна да вкара втори гол и така „свраките“ си тръгнаха с трите точки от Лондон.

Ужасен старт за Лампард - „вълците“ ухапаха Челси (ВИДЕО)

Ман Юнайтед не даде шанс на Евертън и дръпна пред Нюкасъл (ВИДЕО)