Санкт Паули постигна първа победа от началото на сезона в Бундеслигата, след като разгроми Фрайбург като гост с 3:1 в мач от 5-ия кръг на шампионата. С този успех „пиратите“ събраха 4 точки и се изкачиха до 13-ото място във временното класиране, докато Фрайбург е 8-и с 9 точки.

Санкт Паули поведе в 12-ата минута, когато Елиас Саад се разписа след добавка.

В 36-ата минута удар на Ерик Смит от пряк свободен удар срещна напречната греда на вратата, пазена от Ноа Атуболу.

Четири минути преди края на първата част домакините получиха дузпа, но ударът от бялата точка на Винченцо Грифо бе отразен от Никола Васил.

В 45-ата минута обаче, Санкт Паули вкара втори гол, като Саад намери Оладапо Ахолаян, който се освободи от защитник на домакините и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл.

В 63-ата минута Филип Линхарт прати топката във вратата на гостите от Северна Германия, но след дълго преразглеждане с ВАР, голът не бе зачетен.

Вместо това, в 72-ата минута Елис Саад направи мощен пробив, влезе в наказателното поле и преодоля Атуболу за 3:0!

Пет минути преди края на редовното време ВАР отново се намеси в полза на Санкт Паули, тъй като не зачете гол на Ритсу Доан заради засада.

По този начин тимът на Александър Блесин се поздрави с първи успех след завръщането си в германския елит.

В друг мач от Бундеслигата, игран по същото време, РБ Лайпциг се върна към победите с убедителен успех у дома над Аугсбург. Така „биковете“ вече са втори с 11 точки, докато баварците се намират на 15-ата позиция с 4 точки.

Мачът в Източна Германия стартира чудесно за домакините, които вкараха два гола в първия четвърт час. И двете попадения бяха дело на Бенямин Шешко, за когото това бяха първи два гола от началото на сезона в Бундеслигата.

В 26-ата минута Лутшарел Гертруида препъна Димитриос Янулис и съдията Даниел Зиберт отсъди дузпа за Аугсбург. С нейното изпълнение се нагърби Джефри Гаулей, но ударът му бе спасен от Петер Гулачи.

Секунди след началото на втората част Шави Симонс осигури чудесен пас за Лоис Опенда и той с прекрасен удар от границата на наказателното поле вкара за 3:0.

В 57-ата минута Симонс също записа името си сред голмайсторите, след като получи пас от Шешко и вкара от движение с удар от 15-ина метра, оформяйки крайния резултат в мача.