Полша и Хърватия не се победиха и завършиха наравно 3:3 в зрелищен мач от Група А4 в Лигата на нациите, игран във Варшава. „Ватрените“ са втори със 7 точки, на 3 зад Португалия, докато „Дружината“ е на трета позиция с 4. Последен е отборът на Шотландия с едва една точка.

Поляците поведоха след едва пет минути игра, когато Кацпер Урбански намери Пьотър Желински, който пробва късмета си от границата на наказателното поле, а топката попадна неспасяемо в левия ъгъл за 1:0.

В 19-ата минута Хърватия успя да изравни. Рикоширала топка се озова в краката на Борна Соса, който не се подвоуми и с великолепен удар към левия ъгъл простреля Марчин Булка отбеляза за 1:1.

В 24-ата минута Мартин Батурина пусна хитър пас за Петър Сучич, който с удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 2:1 в полза на Хърватия. Само две минути по-късно „шахматистите“ стигнаха и до трети гол, след като Сучич намери Батурина непокрит в наказателното поле, а той по земя покачи на 3:1.

В последната минута от редовното време на първата част Полша върна едно попадение в хърватската врата, след като Никола Залевски стреля към долния ляв ъгъл от границата на наказателното поле.

Полша успя да изравни в 68-ата минута. Роберт Левандовски върна към Себастиан Шимански, който от границата на наказателното поле преодоля Доминик Ливакович с шут в долния десен ъгъл. Осем минути по-късно Ливакович бе изгонен с директен червен картон, но повече голове не паднаха.