Пари Сен Жермен спечели дербито на Франция като гост на Олимпик Марсилия с 3:0, което бе част от програмата на 9-ия кръг в Лига 1. Успехът за парижани дойде след попадения на Жоао Невеш и Усман Дембеле, както и автогол на Леонардо Балерди. По този начин тимът на Луис Енрике събра 23 точки и излезе еднолично на върха във временното класиране. Хората на Роберто де Дзерби, които играха 70 минути с човек по-малко заради червен картон на Амин Арит, остават 3-ти със 17 точки в актива си.

Мачът на „Стад Велодром“ започна ужасяващо за домакините, след като Жоао Невеш стигна до една отбита топка в 7-ата минута и без да се колебае я прати в мрежата на Херонимо Руй.

Нещата за домакините се утежниха в 21-ата минута, когато Амин Арит бе изгонен с директен червен картон заради остро влизане в краката на Маркиньос.

Точно преди изтичането на половин час игра Лаонардо Балерди опита да пресече центриране от фланга, но вместо това насочи топката неспасяемо в мрежата на Марсилия.

Скандал в Лига 1! Може да преиграят мач заради съдийска небрежност

До края на първата част падна и трети гол в мрежата на домакините. В 40-ата минута Усман Дембеле успя да пусне топката към Брадли Баркола и той отблизо я насочи в мрежата на Руй.

През второто полувреме гостите свалиха темпото на играта предвид огромния си аванс в резултата, докато „фокейците“ не можеха да наложат волята си на терена предвид червения картон.

Затова и бе обяснимо, че до края на мача нямаше повече голове и при последния съдийски сигнал ПСЖ ликуваше с победа в Льо Класик.

Ница не позволи на Монако да поведе колоната след обрат в мач с червен картон (ВИДЕО)