Реал Мадрид постигна трудна победа с 2:1 като гост на Селта Виго на „Балаидос“ в мач от десетия кръг на Ла Лига. Галисийци направиха няколко сериозни пропуска, които бяха наказани от големите звезди в нападението на „кралете“ Килиан Мбапе и Винисиус Жуниор.

„Лос бланкос“ заемат втората позиция във временното класиране с 24 точки, колко има и лидерът Барселона. Селта е десети с 13. За Реал Мадрид предстои тежка серия с мачове срещу Борусия Дортмунд, Ел Класико срещу Барселона, Валенсия и Милан.

Още в осмата минута на срещата Селта бе близо до гол. Вилио Сведберг бе изведен по перфектен начин в наказателното поле на „кралете“ и се озова очи в очи с Тибо Куртоа, който със сетни сили изби в ъглов удар с крак.

Минута по-късно Реал Мадрид отговори. Федерико Валверде нанесе мощен удар от движение от границата на наказателното поле, като топката летеше застрашително към вратата на Селта, но Висенте Гуаита предотврати гола с великолепно спасяване.

В 20-ата минута Реал Мадрид излезе напред в резултата. Едуардо Камавинга намери Килиан Мбапе с диагонален пас, а нападателят отбеляза гол по изключително красив начин с неспасяем удар в горния десен ъгъл – 0:1.

Само две минути по-късно Селта отговори, като Борха Иглесиас промуши топката между краката на Тибо Куртоа и я прати във вратата му, но попадението не бе признато заради засада на испанския нападател.

В 39-ата минута Феде Валверде предостави великолепно центриране към наказателното поле и качи топката на главата на Винисиус, който обаче не се слави с този елемент от своята игра и ударът му мина високо над вратата на Селта.

Секунди след началото на второто полувреме Реал Мадрид можеше да отбележи второ попадение, след като Джуд Белингам направи хубав индивидуален пробив, навлезе в наказателното поле и стреля, но покрай десния страничен стълб.

В 52-рата минута Селта Виго стигна до заслужен изравнителен гол. След много добра комбинация по десния фланг Оскар Мингеса изведе Вилиот Свадберг, който този път не сбърка и с елегантен удар към долния ляв ъгъл отбеляза за 1:1.

В 54-ата минута Мбапе бе изведен отдясно в наказателното поле, напредна и пусна успореден пас за Винисиус, който нямаше проблеми да прати топката в празната врата, но голът на бразилеца не бе зачетен заради засада.

В 66-ата минута Винисиус все пак изведе Реал Мадрид напред в резултата. Лука Модрич намери с великолепно извеждащо подаване бразилското крило, Вини навлезе и излъга Гуаита, пращайки топката в мрежата под плонжа му – 1:2.

В 69-ата минута Джонатан Бамба пропусна златна възможност да изравни резултата, след като направи хубав индивидуален пробив и остана сам срещу Куртоа, но стреля в тялото му. Две минути по-късно Мингеса пробва удар от дистанция, който премина над вратата на Реал.

„Кралете“ успяха да укротят темпото в следващите минути, но в добавеното време на срещата Селта получи добър шанс да отмъкне точка. Анастасиос Дувикас засече центриране отдясно, но ударът му премина покрай вратата и Реал Мадрид си тръгна с трите точки от „Балаидос“.