Реал Сосиедад победи Жирона с минималното 1:0 като гост в мач от десетия кръг на Ла Лига. С успеха „чури-урдин“ събра 12 точки на 11-ото място във временното класиране, а каталунците остават 13-и със същия актив.

Баските бяха близо до гол в 9-ата минута, когато Ори Оскарсен пое центриране и преодоля пазача си, но отправи неточен удар. Половин час игра след началото на двубоя Оскарсен стреля опасно, но топката премина покрай левия страничен стълб.

Реал Сосиедад логично излезе напред в резултата в края на първата част. В 44-ата минута Андер Баренечеа пусна хубаво подаване за Микел Оярсабал, който засече топката от близка дистанция и с лекота я прати във вратата на Пауло Гацанига – 0:1.

Жирона направи опити за изравняване едва в края на срещата, но така и не сполучи. В 82-рата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Сосиедад, а Арно Данжума стреля към долния десен ъгъл, но Алекс Ремиро спаси и гостите победиха.

По-рано през деня Бетис победи Осасуна с 2:1 като гост. „Вердибланкос“ поведоха в седмата минута чрез Витор Роке, а памплонци изравниха в 59-ата чрез Лукас Торо. Чими Авила донесе трите точки на Бетис в 73-ата минута. Бетис е шести, а Осасуна – седми, като и двата тима са с 15 точки.