Руски гранд неутрализира българския шампион Нефтохимик

Нефтохимик загуби с 0:3 гейма (22:25, 20:25, 22:25) от руския гранд Зенит Санкт Петербург. Двубоят бе от 1/16-финалите на Купата на ЦЕВ и се изигра в зала „Младост“, Бургас.

Поражението означава, че единственият шанс за българския шампион да продължи напред в надпреварата е да запише победа с 3:0 или 3:1 в мача реванш след седмица и след това да триумфира в „златен гейм“.

Треньор на Зенит е сегашният селекционер на Русия Туомас Самелвуо. За тима от Санкт Петербург се състезава добре познатия на българските волейболни фенове диагонал Джорджи Грозер.

Трите гейма в двубоя се развиха по идентичен начин. Началото им бе равностойно, точка за точка, но в заключителните моменти на отделните части руснаците демонстрираха високата си класа и успяха да надделеят.

За Нефтохимик най-резултатен бе Жани Желязков, който реализира 14 точки, седем добавиха Денис Карягин, Георги Петров и Николай Николов.

Напълно очаквано топреализатор за Зенит бе диагоналът Джорджи Грозер. Германецът отбеляза 15 точки. С 10 точки се отчете Лукаш Дивиш.