Швеция разгроми с 5:0 Естония като гост в мач от група F на квалификациите за Европейското първенство догодина.

Скандинавците си решиха мача още преди почивката и възвърнаха надеждите си за класиране на шампионата на стария континент.

Головете за шведите вкараха Виктор Гьокереш, Деян Кулушевски, Александър Исак, Робин Куайсон и Виктор Клаесон. С категоричния успех Швеция събра 6 точки и заема третата позиция. Лидери остават Белгия и Австрия, които са с по 10 точки. Малко по-рано днес „червените дяволи“ победиха трудно с 1:0 Казахстан като гости.

Швеция влезе силно в мача в Талин и поведе още в 18-ата минута. Гьокереш се разписа за 1:0.

Гостите удвоиха преднината си в средата на първата част. Кулушевски беше намерен от Емил Форсберг и не пропусна да се разпише – 2:0.

В 39-ата минута шведите направиха резултата класически. Александър Исак записа името си сред голмайсторите – 3:0.

Четвърт час преди изтичането на редовното време дойде ред на резервата Куайсон. Именно той увеличи аванса на скандинавците с хубав удар. Кулушевски влезе в ролята на асистент. Крайният резултат оформи друга резерва – Виктор Клаесон в добавеното време на срещата.

За Швеция предстои трудно домакинство на Австрия, докато Естония гостува на Белгия. Тези мачове са само след три дни, във вторник.

Украинците първи измъкнаха точка от Англия (ВИДЕО)