Спортист Своге продължава към втория кръг на турнира за Купата на България, побеждавайки Левски 2007 град Левски с 3:2.

Пирин – Левски и Добруджа – ЦСКА за Купата, много изненади в първия кръг

Мачът мина през продължения, а два гола за „шоколадите“ отбеляза Джейсън Клифърд, а един добави Александър Веселински. Любомир Борисов и Стефан Христов пък се разписаха за тима от Трета лига.

В редовното време мачът завърши 2:2. В следващия кръг Спортист Своге ще приеме Ботев Враца, като мачът ще бъде между 29 и 31 октомври.

Черноморец поднесе една от най-големите изненади в Sesame Купа на България

На стадион „Левски“ домакините създадоха добра възможност в 9-ата минута, но Стефан Христов стреля в аут.

В 13-ата Спортист поведе. Паоло Соарес даде перфектен извеждащ пас към Джейсън Клифърд, който напредна и сам срещу вратаря вкара за 0:1.

Добруджа съкруши доминанта на Трета лига и ще играе с ЦСКА за Купата

В 16-ата минута Дамян Дамянов спаси шут на Стефан Христов.

Малко по-късно Георги Пашов изпълни добре пряк свободен удар, но стражът на домакините спаси.

Малко преди почивката Паоло Соарес получи контузия и бе заменен принудително.

4 гола на Запро Динев и Пирин ще играе срещу Левски за Купата

Минута преди почивката Любомир Борисов изравни, след като засече центриране от пряк свободен удар.

В началото на втората част Клифърд вкара втори гол, след като Маджаров направи пробив, пусна към Александър Веселински, който центрира към Клифърд и той от воле вкара.

Мартин Райнов с дебютен гол, Янтра мачка в Аксаково

След час игра Алпай Рамадан центрира, Янчо Андреев засече, но прати топката в аут.

В 64-ата минута Стефан Христов се възползва от грешка в защитата и изравни.

Четири минути преди края на редовното време Калоян Стефанов стреля от чиста позиция, но стражът спаси. След минута отново той стреля от дистанция, но топката облиза гредата .

До края на редовното време Спортист атакуваше, а домакините се бранеха.

В 97-ата минута Клифърд пропусна добра възможност, но домакините се правиха.

Перник чака Ботев Пловдив за Купата, след като Миньоро отстрани Вихрен

Минута по-късно Алекс Веселински отбеляза третия гол, след като получи пас от Клифърд.

Последва още един пропуск на Джейсън Клифърд, който стреля опасно, но вратарят изби. Въпреки това, Спортист си тръгна с успеха от град Левски.

Левски Левски – Спортист Своге 2:3

0:1 Джейсън Клифърд 13’, 1:1 Любомир Борисов 44’, 1:2 Джейсън Клифърд 49’, 2:2 Стефан Христов 64’, 2:3 Александър Веселински 98’