Казахстанският Тобол претърпя поражение с 2:5 от Ружомберок при гостуването си на словашкия тим в мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Българинът Радослав Цонев остана неизползвана резерва за Тобол в този двубой.

Казахстанският тим успя да поведе рано в двубоя, след като в 9-ата минута Игор Иванович даде аванс на своя отбор. Две минути по-късно обаче Ружомберок отговори чрез Симон Габриел.

Домакините успяха да стигнат до пълния обрат в 40-ата минута, когато точен бе Александър Селечки. Тобол стигна бързо до равенството, след като Дейвид Хенен се разписа във вратата на словашкия тим в 45-ата минута. С последното действие през първото полувреме Ружомберок отново поведе, а попадението бе дело на Матус Мали.

В 77-ата минута Ружомберок поведе с 4:2 чрез Матей Мадленак, а Матус Мали оформи крайното 5:2 в 88-ата минута, като по този начин словаците изковаха комфортен аванс преди реванша седмица по-късно.