Янтра победи дублиращия отбор на Лудогорец с 2:0 на стадион „Христо Ботев“ в Габрово в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Така „ковачите“ събраха 21 точки на четвъртото място във временното класиране, на една за втория тим на „орлите“, който е трети.

И двете попадения за габровския тим паднаха през първото полувреме. В 36-ата минута голмайсторът на Втора лига – Мартин Тошев, отбеляза 13-ия си гол през сезона за 1:0. В 44-ата минута Айвън Ангелов оформи крайното 2:0 в полза на Янтра.

В друг мач от втория ни ешелон, игран по същото време, Миньор и Несебър не се победиха и завършиха наравно 0:0 в Перник. „Чуковете“ са 12-и във временното класиране с актив от 16 точки, докато морският тим е на предпоследната 19-а позиция с 8.