Тотнъм осъществи обрата на сезона, след като отбеляза 2 гола в добавеното време на втората част и обърна Шефийлд Юнайтед за крайното 2:1. Безспорният герой за „шпорите“ беше Ричарлисон, който след влизането си в игра в 81-ата минута записа гол и асистенция.

С победата, Тотнъм остава на 2-ата позиция в класирането с 13 точки, на 2 под лидера Манчестър Сити. Проблемите пък за Пол Хекинботъм и Шефийлд Юнайтед продължават с пълна сила след едва една спечелена точка от 5 мача.

През по-голямата част от двубоя Тотнъм бе по-добрият отбор на терена, но сериозни пропуски, особено през първата част, не позволиха да поведе рано в двубоя.

Мачът започна отлично за „шпорите“. В 19-ата минута Ив Бисума пое топката, залъга противниковата защита, но ударът му към левия ъгъл на вратата на Шефийлд бе перфектно отразен от стража Уесли Фодарингъм.

В следващата си атака Хюн-Мин Сон пропусна нова обещаваща възможност, стреляйки от границата на пеналтерията. Уесли Фодарингъм спаси удара му след брилянтно спасяване преди тя да се озове в десния ъгъл.

В 27-ата минута пристигналият през това лято от Фулъм израелец Манор Соломон проби на дрибъл до границата на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл, но Уесли Фодарингъм отново се справи отлично.

В самия край на полувремето Шефийлд имаше шанс да поведе, но Гилермо Викарио демонстрира страхотен рефлекс.

В 74-ата минута Шефийд поведе след комичен гол. Топката бе хвърлена в наказателното поле директно от тъч. Нито един бранител на „шпорите“ обаче не съумя да избие топката и тя попадна в Густаво Хамер, който я добута в мрежата с удар от малкото наказателно поле.

3 минути преди края на редовното време Тотнъм изравни чрез новото попълнение Бренан Джонсън, но веднага бе вдигнат флаг за засада.

Изравнителен гол все пак имаше. Той падна дълбоко в добавеното време чрез Ричарлисон в 98-ата минута. Бразилският нападател надскочи защитата на Шефийлд в малкото наказателно поле, за да посрещне центриране от ъгловия удар и да отбележи със страхотен удар с глава в десния ъгъл на Фодарингъм.

3 минути по-късно Деян Кулушевски отбеляза победното попадение за Тотнъм, правейки обрата пълен. Шведът получи добър разсичащ защитата пас по трева от Ричарлисон в наказателното поле и отбеляза.

В 104-ата минута Оливър МакБърни получи и червен картон, правейки следобеда за новаците от Шефийлд още по-тежък.

В други два мача от 5-ия кръг на ВЛ, Астън Вила победи Кристъл Палас с 3:1 в мач, игран на „Вила Парк“ в Бирмингам. Головете отбелязаха Джон Дюран в 87-ата, Дългас Луис в 98-ата и Леон Бейли в 101-ата минута за „виланите“ и Одсън Одуар в 47-ата за Палас.

Фулъм пък победи друг новак – Лутън, с 1:0 като домакин на „Крейвън Котидж“. Единственото попадение бе отбелязано от Карлос Винисиус в 65-ата минута.

„Чайките“ клъвнаха Ман Юнайтед 3 пъти и отлетяха с 3 точки от „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

Ливърпул обърна Уулвс за четвърта поредна победа и излезе на върха във ВЛ (ВИДЕО)

5 от 5 за Сити във Висшата лига след обрат срещу Уест Хем (ВИДЕО)