Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо гледаше с вцепеняващ поглед наставника на РБ Залцбург Матиас Яйсле, който отпразнува победата с 1:0 в характерен за Специалния начин.

Двата отбора се срещнаха в първи мач от плейофите на Лига Европа. Николас Капалдо вкара победния гол за домакините в 88-ата минута.

Разбира се, австрийците бурно отпразнуваха решаващия гол, а в стил Моуриньо - Яйсле направи спринт край тъчлинията и се присъедини към своите футболисти.

Камерите показаха Моуриньо, който седеше на мястото си на резервната скамейка и гледаше със страховит поглед случващото се пред очите му.

Празненствата на Айсле напомниха на спринта на Моуриньо край тъчлинията до ъгловото флагче от 2004-а година. Тогава португалецът беше треньор на Порто и отпразнува изравнителния гол срещу Ман Юнайтед на „Олд Трафорд“ в последната минута.

Реваншът между РБ Залцбург и Рома е следващия четвъртък. Тогава Моуриньо ще има възможност да си го върне на Айсле и Залцбург.

Ювентус не се справи с 13-ия от Лига 1 в Лига Европа (ВИДЕО)

Барса и Ман Юнайтед спретнаха шоу на ''Камп Ноу'', но оставиха кулминацията за ''Олд Трафорд'' (ВИДЕО)