Манчестър Юнайтед завърши американското си турне със загуба от Борусия Дортмунд с 2:3 в шоу в Лас Вегас. Това бе трето поредно поражение за „червените дяволи“ на Ерик тен Хаг след тези от Рексъм (1:3) и Реал Мадрид (0:2).

Юнайтед излезе напред в резултата в 24-ата минута, когато Дони ван де Беек намери Диого Далот, а португалецът изстреля силен удар извън наказателното поле и прати топката в мрежата на Борусия Дортмунд.

Вестфалци стигнаха до бърз обрат в края на първото полувреме. В 43-ата минута след грешка в защитата на Юнайтед топката попадна в Дониел Мален, който незабавно изравни резултата. Секунди след това Мален добави ново попадение след асистенция на Марсел Забицер и грешкана Виктор Линдельоф.

В началото на второто полувреме Юнайтед се добра до изравнително попадение. В 52-рата минута Ван де Беек намери Антони, който преодоля Матс Хумелс и вкара за 2:2.

Борусия Дортмунд стигна до трето попадение и победата в 71-вата минута. След бърза атака Марко Ройс комбинира с Мукоко, а той от близка дистанция оформи крайното 3:2 в полза на „жълто черните“.

За Манчестър Юнайтед предстоят контроли на европейска земя с Ланс и Атлетик Билбао преди началото на Висшата лига. Борусия има да играе с Челси и Аякс преди да започне ангажиментите си в Германия с гостуване на Шот Майнц за Купата.

Бензема пак вкара на тунизийци и прати Ал Итихад на четвъртфинал (ВИДЕО)