Нотингам Форест продължава да върви нагоре, след като победи Лестър с 3:1 като гост в първия мач от 9-ия кръг на Висшата лига. В дома на „лисиците“ гостите от Нотингам стигнаха до успеха след 2 гола на Крис Ууд и един на Райън Йейтс, докато единственото попадение за Лестър вкара Джейми Варди.

С победата Форест събра 16 точки и излезе на 5-о място във временното класиране, а Лестър е 14-и с 9 точки.

На „Кинг Пауър Стейдиъм“ гостите излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато след рикошет и лошо изчистване от страна на Джеймс Джъстин, топката стигна до Райън Йейтс и той с плътен удар извън наказателното поле я прати в мрежата на „лисиците“.

Авансът на Форест се запази само 7 минути, тъй като в 23-ата минута Хари Уинкс намери Джейми Варди в наказателното поле и опитният нападател изравни.

Последваха по-силни минути за гостите, но удари на Николас Домингес и Калъм Хъдсън-Одой бяха отразени прекрасно от Мадс Хермансен.

Превъзходството на гостите бе материализирано от Крис Ууд в 47-ата минута, когато той стигна до един пас на Елиът Андерсън на границата на наказателното поле и с удар по трева порази мрежата на Лестър.

След час игра Ууд реализира второто си попадение в мача, разписвайки се с глава след центриране от фланга.

До края на мача домакините не успяха да стигнат до нов гол, с който да застрашат трите точки за Нотингам и така Форест си тръгна с победата.

Бърза размяна на голове между Майнц и Гладбах не стигна за излъчване на победител