Отборът на Виляреал затвърди доброто си представяне в Шампионската лига с успех в Ла Лига. „Жълтата подводница“ победи с 2:1 при гостуването си на Хетафе. Все още отборът обаче изглежда далеч от местата даващи право за участие в европейските клубни турнири.

В първите 16 минути Морено и Тригерос вкараха два гола за гостите, а домакините върнаха един в 63-ата минута чрез Юнал.

Още в 5-ата минута Хетафе можеше да отбележи. Карлес Аленя стреля опасно, но стражът на Виляреал се справи.

В 7-ата минута Пако Пако подаде хубав пас, с който намери Жерард Морено в наказателното поле. Морено засече топката и вкара за 0:1.

Само 9 минути по-късно Морено подаде към Ману Григерос, който демонстрира добра ориентация в наказателното поле и успя да отбележи второто попадение.

В 20-ата минута домакините пропуснаха. Мауро Арамбари стреля от ръба на наказателното поле, но Херонимо Рули спаси.

Малко преди почивката Давид Сориа реагира блестящо и отрази шут на Ману Тригерос.

Само 2 минути по-късно Пако Пако се озова в перфектна ситуация, но изпрати топката високо в аут.

В 55-ата минута играч на Виляреал игра с ръка в наказателното поле, но ситуацията бе подмината от съдията.

В 63-ата минута Матиас Оливера Мирамонтес комбинира с Енес Юнал. Той успя да се справи с няколко защитници, стреля от наказателното поле и вкара топката в мрежата.

Домакините опитаха да изравнят резултата в последните минути, но не се получи.