След като Полша победи Чили с 1:0 в контрола, един от съперниците му на Световното първенство в Катар – Мексико, допусна поражение с 1:2 от Швеция в приятелска среща. Двата тима ще се срещнат още в първия си мач на Мондиала идния вторник от 18:00ч. българско време.

Специална Бонус игра от efbet за Световното първенство

„Тре Кронур“, който ще пропусне турнира в Катар, излезе напред в резултата в 54-ара минута. Матиас Сванберг отигра към Маркус Роден, който изпревари притвниковите бранители за топката и с удар в долния ляв ъгъл се разписа.

Само шест минути по-късно „ацтеките“ отговориха на предизвикателството и стигнаха до изравнително попадение. Алексис Вега получи огромно свободно пространство, стигна до прецизен пас от Ектор Ерера и непоколебимо прати топката в мрежата.

Швеция се добра до успеха в края на мача. В 84-ата минута след изпълнение на ъглов удар Матиас Сванберг достигна до топката и с превъзходен удар по земя донесе успеха на европейския тим.