Айнтрахт Франкфурт победи Спортинг Лисабон с 2:1 като гост на „Хосе Алваладе“ в последния мач от груповата фаза в Шампионска лига. „Лъвовете“ поведоха в резултата след гол на Маркъс Едуардс, но две попадения за 10 минути донесоха крайния успех за „орлите“. Автори на головете за Франкфурт бяха Даичи Камада и Рандел Коло Муани.

Спортинг Лисабон си мислеше, че е аут от евротурнирите, но късен гол на Пиер-Емил Хьойберг донесе победата на Тотнъм над Олимпик Марсилия, което прати „лъвовете“ на 3-о място. Така португалският гранд ще играе в Лига Европа. Айнтрахт Франкфурт остава втори и продължава към фазата на елиминациите в Шампионска лига.

Двубоят започна с натиск на домакините. Рикоширала топка достигна до Маркъс Едуардс, който отправи изстрел в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Кевин Трап. Германският страж обаче се намеси и отрази.

Артур Гомеш засече отскочила топка в наказателното поле на Айнтрахт Франкфурт и преодоля Кевин Трап с удар ниско по земята. Така резултатът бе открит, а Спортинг поведе с 1:0.

Главният рефер на мача Славко Винчич отсъди дузпа за Айнтрахт в 60-ата минута заради игра с ръка на Себастиан Коатеш. Даичи Камада се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар и реализира, за да възстанови равенството.

Ансгар Кнауф комбинира с Рандал Коло Муани, който стреля с едно докосване и отбеляза. Така Айнтрахт Франкфурт направи пълен обрат в резултата – 2:1.