Много футболисти са отбелязвали три гола в един двубой или т.нар. хеттрик в своята кариера, а някои дори са го правили множество пъти. Един е обаче "истинският", който остава неповторен вече 37 години. Той е дело на английския защитник Алвин Мартин, а това се случи на 21 април 1986 година.

Уест Хем посреща Нюкасъл Юнайтед на своя емблематичен „Болейн Граунд“ пред почти 25 хиляди зрители в мач от 32-ия кръг в английския елит. „Чуковете“ преследват място в топ 5 и са изключително нахъсани да спечелят пред собствена публика.

Още в 4-ата минута след едно центриране от стандартна ситуация на втора греда защитникът Алвин Мартин засича топката с крак и открива резултата, след като поразява вратата, пазена от Мартин Томас… запомнете това име. До почивката Уест Хем вече води с 4:0, след като във вратата на Нюкасъл са се разписали още Рей Стюърт, Нийл Ор и автогол на Глен Роудър от „свраките“, който в опита да си изчисти поразява собствената си врата.

На полувремето мениджърът на Нюкасъл Уили Макфол прави принудителна промяна на своя страж, който е получил контузия в хода на първото полувреме и така не негово място се появява Крис Хедуорт. В 63-ата минута на двубоя след центриране от корнер Тони Гейл сваля топката с глава за Алвин Мартин, който поразява вратата, която този път е пазена от Хедуорт…запомнете това име.

Нюкасъл връща един гол чрез Били Уайтхърст в 74-ата минута и по този начин намалява изоставането на своя тим до 1:5. Уест Хем обаче вече е повел със 7:1 до 83-ата минута след два гола в рамките на две минути, реализирани от Пол Годард и Франк Макавени. В края на двубоя и резервният страж на Нюкасъл се контузва, което налага Питър Биърдсли да застане на вратата за „свраките“, въпреки че е полеви футболист.

Уест Хем получава правото да изпълни дузпа в 85-ата минута, която е поверена на Алвин Мартин. Защитникът не оставя никакви шансове на стража и реализира, осъществявайки най-специалния хеттрик в историята на футбола.

По този начин Алвин Мартин вкара трите си гола срещу трима различни вратари, което го прави единственият играч в историята на футбола, отбелязал своя хеттрик по този начин. Бранителят вкара първия си гол на Мартин Томас, втория на Крис Хедуърт и третия на Питър Биърдсли, за да завърши необичайното си, но забележително постижение. Така Алвин Мартин остана в история като единственият футболист, който вкара три гола на трима различни вратари в един мач.