Българският национал Филип Кръстев игра цял мач при загубата на Цволе от АЗ Алкмаарс 1:2 в шестия кръг на Ередивизи.

Гостите поведоха още в шестата минута, след като Рубен ван Бомел центрира към Ибрахим Садик, а той преодоля стража на Цволе с брилянтен удар в горния ляв ъгъл за 0:1.

В началото на втората част Садик получи топката на границата на наказателното поле и я копна над Яспер Схенделаар за 0:2.

В 66-ата минута Юнес Намли изведе страхотно Дилан Венте, който отблизо стреля покрай Роум-Джейдън Овусу-Одуро, за да намали пасива на Цволе.

Докрая на мача обаче тимът на Филип Кръстев не успя да вкара още един гол и да вземе поне точка от двубоя.

АЗ Алкмаар води в класирането с 16 точки, но вторият ПСВ има 15 и предстоящ двубой. Цволе е точно над чертата на изпадащите с четири точки от шест мача.