Германия спечели с 2:1 контролата срещу Франция, която се игра на „Сигнал Идуна Парк“. По този начин Бундестима спря негативната серия срещу Франция след 9 години без успех срещу този суперник. Освен това германският национален тим спря негативната поредица от пет поредни мача без победа.

Франция игра без голямата си звезда Килиан Мбапе, който така и не се появи в игра

Германия поведе с 1:0 още в 4-ата минута, когато Серж Гнабри подаде към Бенямин Хенрикс, който комбинира с Томас Мюлер, а той наказа заспалата защита на Франция, пращайки топката във вратата на Майк Менян.

Пет минути по-късно Серж Гнабри навлезе в наказателното поле на Франция, Бенжамен Павар стоеше много статично срещу него и му позволи да стреля, но топката премина встрани от левия страничен стълб и излезе в аут.

Илкай Гюндоган получи контузия и бе сменен в 25-ата минута от Паскал Грос.

Пет минути по-късно пред Рандал Коло Муани се откри добра възможност и стреля, но над напречната греда в аут.

В 38-ата минута Антоан Гризман взаимодейства с Орелиен Чуамени, който стреля, топката рикошира и премина над напречната греда.

Само няколко секунди по-късно Кингсли Коман центрира в наказателното поле на Германия, където Чуамени стреля с глава, но Марк-Андре тер Стеген спаси.

Орелиен Чуамени отправи много опасен удар в 57-ата минута, насочвайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Германия, но Марк-Андре тер Стеген плонжира и спаси.

Антоан Гризман отправи много опасен удар в 82-ата минута, но Тер Стеген се намеси решаващо и изби в корнер.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Германия Жул Кунде стреля, но Тер Стеген спаси.

Германия удвои своята преднина в 87-ата минута след организирането на много бърза контраатака. Кай Хаверц пусна отличен извеждащ пас към Лерой Сане, който изскочи сам срещу Майк Менян, след което прати топката под плонжа му във вратата за 2:0.

Само няколко секунди по-късно Антъни Тейлър свири дузпа за Франция, след като Лерой Сане извърши нарушение срещу Едуардо Камавинга в наказателното поле на Германия.

Антоан Гризман реализира наказателния удар в 89-ата минута, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген, който хвана ъгъла, но не успя да спаси.

Така Германия стигна до първа победа срещу Франция от 2014 година насам. Бундестима спря серия от шест поредни мача без успех срещу „петлите“.

Холанд и Йодегор запазиха мечтите на Норвегия за класиране на Евро 2024 живи (ВИДЕО)

Хари Магуайър отново си вкара автогол, но този път не беше фатално за Англия (ВИДЕО)

Спалети изведе Италия до много ценна победа срещу Украйна (ВИДЕО)

Лукаку избухна за убедителна победа на Белгия, Австрия също гледа към Евро 2024 (ВИДЕО)