Италия постигна много трудна, но изключително ценна победа с 2:1 срещу Украйна в квалификация от група „С“ за Евро 2024, която се игра на „Сан Сиро“ в Милано. В герой за „скуадра адзура“ се превърна Давиде Фратези, който вкара и двата гола в срещата. Лучано Спалети в същото време постигна първа победа начело на италианския национален отбор.

Италия поведе с 1:0 в 12-ата минута, когато Матиа Дзакани и Давиде Фратези комбинираха помежду си, след което последният вкара топката във вратата на Георги Бушчан.

„Скуадра адзура“ удвои своята преднина в мача в 28-ата минута с нов гол на Давиде Фратези във вратата на Бушчан.

Украйна се върна в мача в 41-ата минута, когато Димарко допусна грешка, изчиствайки една топката в краката на Андрий Ярмоленко, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Джанлуиджи Донарума.

В 59-ата минута пред Распадори се откри чудесна възможност за гол, но Бушчан изби удара му в корнер.

Десет минути по-късно след удара на Мануел Локатели топката срещна гредата, а след това Николо Барела беше неточен със своя удар.

В заключителните минути на мача Кристиано Бираги и Циганков също не успяха да се разпишат.

В другия мач от групата Северна Македония спечели с 2:0 при визитата на Малта.

Така Италия, Украйна и Северна Македония имат по 7 точки, а Англия е лидер в групата с 13 точки.

Холанд и Йодегор запазиха мечтите на Норвегия за класиране на Евро 2024 живи (ВИДЕО)

Хари Магуайър отново си вкара автогол, но този път не беше фатално за Англия (ВИДЕО)

Германия най-накрая победи Франция след 9 години (ВИДЕО)

Лукаку избухна за убедителна победа на Белгия, Австрия също гледа към Евро 2024 (ВИДЕО)