Ромелу Лукаку вкара два гола, а Белгия постигна категорична победа с 5:0 при домакинството си на Естония в мач от група „F“ на квалификациите за Евро 2024. Така „червените дяволи“ са само на победа от класиране на Европейското първенство в Германия.

Белгия поведе още в 4-ата минута, когато Яник Караско центрира от корнер в наказателното поле на Естония, където Ян Вертонген засече топката с глава и я вкара във вратата на Карл Хейн.

Домакините създадоха ново голово положение в 11-ата минута, когато Вут Фаес стреля, но над напречната греда в аут.

Белгия поведе с 2:0 в 18-ата минута, когато Ромелу Лукаку подаде към Леандро Тросар, който стреля от границата на наказателното поле на Естония и вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Карл Хейн.

Естония можеше да върне интригата в мача в 26-ата минута, но след удара на Хенри Аниер топката срещна гредата.

Моментът на Ромелу Лукаку настъпи в 56-ата минута. Той получи пас от Орел Мангала и вкара топката във вратата на Хейн.

Две минути по-късно Лукаку получи добър пас и с удар от границата на наказателното поле на Естония вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Карл Хейн.

Шарл де Кетелар оформи крайния резултат в мача в 88-ата минута.

В другия мач от групата Австрия победи с 3:1 като гост Швеция.

Така Белгия и Австрия са на първите две места в групата с по 13 точки, Швеция е трети с 6 точки. Азербайджан и Естония имат по 1 точка.

Холанд и Йодегор запазиха мечтите на Норвегия за класиране на Евро 2024 живи (ВИДЕО)

Хари Магуайър отново си вкара автогол, но този път не беше фатално за Англия (ВИДЕО)

Германия най-накрая победи Франция след 9 години (ВИДЕО)

Спалети изведе Италия до много ценна победа срещу Украйна (ВИДЕО)