Колумбия нанесе тежко поражение с 5:1 на САЩ. Двата отбора премериха сили в контрола, част от подготовката им за Копа Америка. За Щатите предстои още една проверка с Бразилия в четвъртък, докато колумбийците ще сверят часовника за последно с Боливия.

Още преди почивката Колумбия си осигури два гола преднина срещу американската селекция. Йоан Ариас откри резултата в 6-ата минута, а 13 по-късно Рафаел Сантос Боре покачи на 2:0.

САЩ успя да изравни играта и до края на първото полувреме не допусна трети гол. Дори в началото на втората част върна интригата. Тимъти Уеа намали изоставането на своя тим.

Колумбия много бързо обаче реагира. Отговорът беше нови три гола, които оформиха погрома на САЩ. Рихард Риос (77‘), Хорхе Караскал (85‘) и Луис Синистера (88‘) записаха имената си сред голмайсторите.

Винисиус към Ендрик и драматична победа на Бразилия (ВИДЕО)