Кот д’Ивоар и Камерун не се победиха, завършвайки 1:1 в мач от група "F" на африканската купа на нациите.
Защитаващият титлата си отбор на Кот д’Ивоар поведе в резултата, но камерунците много бързо изравниха, като и двете попадения паднаха през втората част.
Звездите на Реал Мадрид Килиан Мбапе и Орелиен Чуамени, както и десният бек на Барселона Жул Кунде изгледаха мача от трибуните.
AFCON draws Europe’s biggest stars! ????????
— beIN SPORTS USA (@beINSPORTSUSA) December 28, 2025
????????️ Kylian Mbappé, Aurélien Tchouaméni and Jules Koundé were in attendance for Ivory Coast vs Cameroon, proving that AFCON 2025 is a can’t-miss event for everyone in the football world.
Don’t miss all of #AFCON2025 on #beINSPORTS ????… pic.twitter.com/NUDQ59UKv8
Футболистът на Удинезе Вакун Байо свали с глава към Франк Кесие, който пое на гърди и от воле вкара, но след проверката с ВАР попадението не бе зачетено в 49-ата минута.
Минута след това Дани Намасо стреля от границата на наказателното поле, но в напречната греда.
Кот д’Ивоар все пак поведе в 51-ата минута. Секо Фофана намери с перфектен дълъг пас Амад Диало, а играчът на Манчестър Юнайтед се справи с пазача си и майсторски се разписа във вратата на Дейвис Епаси.
Камерун се върна в двубоя в 56-ата минута. Защитата на Кот д’Ивоар не се справи с изчистването на топката и тя стигна до Джуниър Чамаду, който с помощта на рикошет в Жислен Конан вкара топката във вратата на Яхия Фофана. В крайна сметка попадението бе записано като автогол на Конан.
И двата тима имат по четири точки след два изиграни двубоя. Третият в групата Мозамбик е с три след победа над Габон във втория си мач, а тимът на Пиер-Емерик Обамеянг няма спечелена точка.
В последния кръг от груповата фаза Кот д’Ивоар излиза срещу Габон, а Камерун се изправя срещу Мозамбик.
Новините на Dsport и във Facebook, Viber, YouTube, TikTok и Instagram!
Мобилният Аpp на Dsport вече е тук - изтеглете за Android и iOS



