Монако затвърди първото си място във френската Лига 1, след като победи Рен с 2:1 като гост.

Двата отбора си вкараха головете в първите 22 минути на двубоя. Първо гостите поведоха чрез Керер в 6-ата минута, Блас изравни за Рен, но Белогън даде нова преднина на Монако.

Още в 6-ата минута Елиес Бен Сегир центрира от ъглов удар, топката стигна до Тило Керер, който с мощен удар с глава я вкара в мрежата за 0:1.

Попадението бе разгледано от ВАР заради потенциално нарушение, но в крайна сметка се оказа, че голът е чист и Монако поведе.

В 11-ата минута Людовик Блас получи добър пас, отскубна се и с красив удар изравни.

След още 11 минути игра Монако отново поведе. Флорин Балогън достигна до добро центриране в наказателното поле и заби топката в левия ъгъл на вратата.

В 38-ата минута Микайл Файе игра с ръка в наказателното поле, но реферът не даде дузпа и играта продължи.

До края на мача домакините имаха повече положения, но не успяха да стигнат до равенството.