Арсенал се завърна ударно в Шампионската лига, надигравайки тотално и побеждавайки ПСВ Айндховен с 4:0 в двубой от група ''B''.

Букайо Сака вкара първото си попадение в турнира на богатите още в 8-ата минута. В 20-ата минута и Леандро Тросар успя да вкара дебютен гол в ШЛ. Габриел Жезус се разписа за 3:0 в 38-ата минута, а в 70-ата капитанът Мартин Йодегор оформи крайното 4:0.

Първата атака в двубоя бе на ПСВ, като Ноа Ланг отправи удар към вратата на Давид Рая, но испанецът нямаше затруднения да улови топката.

В осмата минута Букайо Сака вкара първия си гол в Шампионската лига. Мартин Йодегор стреля, а Бенитес изби, но при добавката на Сака стражът на ПСВ нямаше какво да направи.

След попадението Арсенал владееше повече топката и организираше атаки. При една такава в 18-ата минута Леандро Тросар върна към Йодегор, който стреля от границата на наказателното поле, но този път Бенитес улови топката, след като се опита да я избие.

Две минути след това "топчиите" се впуснаха в контраатака, която завърши с гол. Бен Уайт прати топката в празното пространство към Габриел Жезус, който подаде на Сака, а той от своя страна пусна пас към Леандро Тросар, който се разписа за 2:0.

В 25-ата минута Габриел Жезус отправи мощен изстрел, но Бенитес се отличи със спасяване.

След двата ранни гола Арсенал леко свали темпото на игра и интензитета на атаките.

В 38-ата минута "топчиите" увеличиха още преднината си. Тросар центрира към Жезус, който прати топката във вратата на Бенитес с диагонален шут.

В 54-ата минута Бакайоко пробва с изстрел отдалеч да изненада Рая, но вратарят на Арсенал лесно се справи.

В 62-ата минута Габриел Жеезус пропусна да вкара четвърти гол за Арсенал в двубоя след подаване на Хаверц.

Капитанът Мартин Йодегор вкара страхотен гол в 70-ата минута, за да увеличи преднината на домакините на четири безответни гола.

Пет минути преди края на двубоя Фабио Виера пробва да се разпише, но стреля неточно.

В другия двубой от групата Севиля и Ланс не се победиха, завършвайки 1:1. Лукас Окампос даде преднина на андалусийци още в 9-ата минута, но Анжело Фюлжини успя да изравни в 24-ата минута. През втората част нови попадения не паднаха и така двата тима започнаха кампанията си в Шампионската лига с по точка.

Арсенал - ПСВ 4:0

1:0 Букайо Сака 8', 2:0 Леандро Тросар 20', 3:0 Габриел Жезус 38', 4:0 Мартин Йодегор 70'

Арсенал: 22. Давид Рая, 4. Бен Уайт, 2. Уилям Салиба, 6. Габриел Магаляеш, 35. Олександър Зинченко (58 - 18. Такехиро Томиясу), 8. Мартин Йодегор - к, 41. Деклан Райс (76 - 20. Жоржиньо), 29. Кай Хаверц, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус, 19. Леандро Тросар (58 - 24. Рийс Нелсън)

Резерви: 1. Аарън Рамсдейл, 31. Карл Хейн, 10. Емил Смит Роу, 14. Еди Нкетия, 15. Якуб Кивиор, 17. Седрик, 18. Такехиро Томиясу, 20. Жоржиньо, 21. Фабио Виейра, 24. Рийс Нелсън, 25. Мохамед Елнени

Треньор: Микел Артета

ПСВ: 1. Валтер Бенитес, 3. Джордан Тезе, 6. Армел Бела-Кочап, 18. Оливие Боскали, 8. Сержиньо Дест, 22. Жерди Шутен, 34. Исмаел Сайбари (67 - 10. Малик Тилман), 23. Джоуи Веерман, 11. Йоан Бакайоко (66 - 27. Ървинг Лосано), 9. Люк де Йонг - к (90 - 14. Рикардо Пепи), 7. Ноа Ланг (77 - 32. Йорбе Вертесен)

Резерви: 16. Жоел Дромел, 24. Бой Ватерман, 2. Шуранди Самбо, 5. Андре Рамальо, 10. Малик Тилман, 14. Рикардо Пепи, 20. Гуус Тил, 26. Исаак Бабади, 27. Ървинг Лосано, 30. Патрикс Ван Анхолт, 32. Йорбе Вертесен

Треньор: Петер Бош

Ман Юнайтед се спаси от разгром срещу Байерн в 7-голово шоу в Мюнхен (ВИДЕО)

Звезден Белингам проби ‘’берлинската стена’’ в сетния миг (ВИДЕО)

Червен картон от Кабаков бе разковничето Галатасарай да се спаси от голямата изненада (ВИДЕО)