Байерн Мюнхен се наложи над Манчестър Юнайтед с 4:3 на „Алианц Арена“ в първия двубой на двата отбора в Шампионска лига.

Баварците успяха да изковат солиден аванс с два бързи гола в рамките на 5 минути в 27-ата и 32-рата минута чрез Лерой Сане и Серж Гнабри. Манчестър Юнайтед се върна в двубоя след дебютното попадение на Расмус Хьойлунд в 49-ата минута.

Хари Кейн обаче възстанови аванса от два гола на Байерн само пет минути по-късно след точно изпълнена дузпа. Каземиро върна интригата за последните минути след попадение в 87-ата минута, но баварците веднага отговориха с четвърто попадение посредством Матис Тел. Каземиро успя да се разпише за втори път във вратата на Байерн Мюнхен в четвъртата минута от добавеното време, което бе и последното действие в двубоя.

Манчестър Юнайтед започна по-активно двубоя. Кристиан Ериксен промуши топката между краката на Дайо Упамекано, подавайки към Факундо Пелистири. Алфонсо Дейвис изпревари младото крило на "червените дяволи" в 4-ата минута. Последва удар от страна на Ериксен от близко разстояние, но Свен Улрайх отрази.

Маркъс Рашфорд навлезе отляво в наказателното поле на Байерн Мюнхен, справи се с Кондрад Лаймер, след което стреля в 17-ата минута. Свен Улрайх обаче внимаваше и успя да отрази.

Байерн Мюнхен успя да порази вратата на Манчестър Юнайтед с първата си чиста възможност. В 27-ата минута Лерой Сане тръгна отдясно, комбинира на двойно подаване с Хари Кейн, който бе позициониран с гръб към вратата. Последва удар от страна на Сане, като Андре Онана показа липса на концентрация и не успя да се противопостави на удара на футболиста на баварците.

Джамал Мусиала напредна отляво чрез дрибъл, след което се справи с Диого Далот. Младият футболист на баварците отклони за Серж Гнабри, който се бе позиционирал около точката за изпълнение на дузпа. Гнабри шутира с първото си докосвне в долния ляв ъгъл на вратата на Манчестър Юнайтед, не оставяйки никакви шансове на Онана да отрази в 32-рата минута.

До края на първото полувреме Байерн Мюнхен уби максимално темпото и така запази аванс от 2:0 срещу Манчестър Юнайтед преди почивката.

Манчестър Юнайтед започна пределно амбицирано второто полувреме. В 49-ата минута Маркъс Рашфорд проби отляво в наказателното поле на Байерн и сви топката за Расмус Хьойлунд, който се справи с опеката на двама бранители на домакините, след което прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. По този начин датският нападател вкара дебютния си гол за Манчестър Юнайтед.

След центриране от корнер в наказателното поле на "червените дяволи" Дайо Упамекано стреля с глава, а Кристиан Ериксен отби удара с ръка. След проверка на ситуацията с VAR, Глен Ниберг посочи бялата точка. Хари Кейн се нае с изпълнението на дузпата. Английският национал стреля в долния десен ъгъл без да остави шансове за Андре Онана да спаси, въпреки че вратарят на Манчестър Юнайтед хвана ъгъла в 53-ата минута.

Джамал Мусиала изведе Лерой Сане зад гърба на Диого Далот. Германският национал стреля с първото си докосване в 55-ата минута. Топката обаче рикошира в десния страничен стълб, з късмет на Андре Онана, който отново не бе подготвен в ситуацията.

Мусиала проби чрез дрибъл през средата в 61-ата минута, след което отклони за Хари Кейн. Нападателят на Байерн Мюнхен стреля с първото си докосване, но Андре Онана успя да парира.

Лерой Сане стреля от средна дистанция в 63-ата минута, Андре Онана отново не бе убедителен, но все пак успя да избие топката извън пределите на терена.

Ерик-Максим Чупо Мотинг получи топката на границата на наказателното поле от Хари Кейн и стреля към горния десен ъгъл на вратата на Манчестър Юнайтед в 78-ата минута, но Онана се намеси и боксира топката.

Хари Кейн чукна топката с пета за Сане, който продължи за Кингсли Коман. Французинът стреля с първото си докосване от малък ъгъл, но право в тялото на вратаря на Манчестър Юнайтед в 79-ата минута.

Чупо Мотинг премина през Каземиро в 83-ата минута и стреля от близко разстояние, но Онана бе застанал добре и успя да отрази.

Маркъс Рашфорд копна топката за Антони Марсиал, който продължи за Каземиро. Бразилският халф на Манчестър Юнайтед преодоля Мин-Джае Ким и падайки изпрати топката в долния десен ъгъл под плонжа на Свен Улрайх в 87-ата минута на двубоя.

Байерн Мюнхен отново не позволи на Манчестър Юнайтед да мечтае. Във втората минута на добавеното време Йозуа кимих изведе Матис Тел зад гърба на Виктор Линдельоф. Младият нападател овладя и матира Андре Онана, който се оказа последна преграда пред гола.

Манчестър Юнайтед вкара отново в четвъртата минута от добавеното време. Бруно Фернандеш центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Байерн, където Каземиро отклони топката с глава в мрежата на Свен Улрайх.

БАЙЕРН МЮНХЕН – МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 4:3

1:0 Лерой Сане 27'

2:0 Серж Гнабри 32'

2:1 Расмус Хьойлунд 49'

3:1 Хари Кейн 53' (д.)

3:2 Каземиро 87'

4:2 Матис Тел 90'+2'

4:3 Каземиро 90'+4'

Байерн Мюнхен: 26. Свен Улрайх – 19. Алфонсо Дейвис, 2. Дайо Упамекано, 3. Мин-Джае Ким, 27. Конрад Лаймер – 6. Йозуа Кимих, 8. Леон Горецка – 7. Серж Гнабри (63' - 11. Кингсли Коман), 42. Джамал Мусиала (75' - 13. Ерик-Максим Чупо Мотинг), 10. Лерой Сане (87' - 39. Матис Тел) – 9. Хари Кейн (87' - 25. Томас Мюлер)

Резерви: 18. Даниел Перец, 48. Макс Шмид – 4. Матайс Де Лихт, 20. Буна Сар, 40. Нусаир Мазрауи, 41. Франс Кретциг

Треньор: Жолт Льов

Манчестър Юнайтед: 24. Андре Онана – 20. Диого Далот, 2. Виктор Линдельоф, 6. Лисандро Мартинес, 15. Серхио Регилон – 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен (68' - 39. Скот Мактоминей) – 28. Факундо Пелистри (81' - 17. Алехандро Гарначо), 18. Бруно Фернандеш (К), 10. Маркъс Рашфорд – 11. Расмус Хьойлунд (81' - 9. Антони Марсиал)

Резерви: 1. Алтай Байъндър, 22. Том Хийтън, 40. Радек Витек – 35. Джони Еванс, 44. Дан Гор, 46. Ханибал Меджбри, 62. Омари Форсън