Лаутаро Мартинес се оказа големият спасител за Интер, след като с единствения точен удар за „нерадзурите“ в мача на „Реале Арена“, донесе равенството 1:1 при гостуването на Реал Сосиедад от група „D“ на Шампионска лига.

Реал Сосиедад влезе много силно в мача и още във 2-ата минута Андер Баренетчеа центрира в наказателното поле на Интер, където Браис Мендес стреля с глава, но в ръцете на Ян Зомер.

Няколко секунди по-късно Такефуса Кубо проби в наказателното поле на Интер и подаде към Андер Баренетчеа, който стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Ян Зомер.

Реал Сосиедад поведе с 1:0 в 5-ата минута. Алесандро Бастони допусна много груба грешка, топката му бе отнета от Браис Мендес, който беше сам срещу Ян Зомер и не пропусна да вкара във вратата му.

Дензъл Дъмфрис центрира в наказателното поле на Реал Сосиедад в 17-ата минута, където Марко Арнаутович стреля с глава, но много неточно в аут.

Марко Арнаутович получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Реал Сосиедад в 20-ата минута. Австрийският нападател напредна, бе сам срещу Ремиро, но вратарят на Реал Сосиедад спаси удара му, а след това бе маркирана засада, защото при подаването към него, Арнаутович беше зад гърба на отбраната на баските.

Андер Баренетчеа открадна топката в 36-ата минута, след което навлезе на скорост в наказателното поле на Интер и стреля, но се получи рикошет в играч на Интер и топката излезе в корнер.

Пет минути по-късно Кубо центрира в наказателното поле на Интер, където Льо Норман бе оставен непокрит и стреля с глава, но неточно в аут.

В 43-ата минута пред Микел Оярсабал се откри отлична възможност в наказателното поле на Интер, но след неговия удар топката срещна напречната греда, а също така бе маркирана и засада на нападателя на Реал Сосиедад.

Две минути по-късно Мартин Субименди подаде към Кубо, който навлезе в наказателното поле на Интер и стреля от малък ъгъл, но Зомер спаси.

Браис Мендес отправи много опасен удар от фал в 47-ата минута, но Ян Зомер внимаваше, плонжира и спаси.

Ян Зомер направи страхотно спасяване в 48-ата минута. Кубо центрира от корнер в наказателното поле на Интер, където Микел Мерино надскочи Арнаутович и продължи с глава топката към Микел Оярсабал, който стреля с глава отблизо, но Зомер демонстрира рефлекс и спаси.

Съдията Майкъл Оливър показа директен червен картон в 65-ата минута на Николо Барела срещу Браис Мендес. Повторенията показаха, че Барела не настъпва умишлено своя съперник и няма умисъл в действията му. Оливър бе викнат да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР, след което промени първоначалното си решение и отмени червения картон на Барела.

Реал Сосиедад бе много близо до това да вкара втори гол в 69-ата минута. Кубо центрира от корнер в наказателното поле на Интер, където Микел Мерино стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Ян Зомер и излезе в аут.

Интер вкара гол в 79-ата минута чрез Маркюс Тюрам, но попадението не бе зачетено заради засада в хода на атаката на "нерадзурите".

Интер успя да изравни резултата срещу Реал Сосиедад в 87-ата минута. Давиде Фратези намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинският нападател получи отличен пас, бе сам срещу Ремиро и отблизо не пропусна да вкара за 1:1.

На 3 октомври Реал Сосиедад гостува на РБ Залцбург, а Интер е домакин на Бенфика.

В другия мач от групата Бенфика загуби с 0:2 от РБ Залцбург.

Конате изпусна дузпа за Залцбург още в 3-ата минута.

Младата звезда на Бенфика Антонио Силва бе изгонен с директен червен картон в 13-ата минута.

Залцбург поведе с 1:0 в 15-ата минута, когато Роко Шимич реализира втората дузпа, която бе отсъдена в полза на австрийския отбор.

Оскар Глюк вкара втория гол за победата на Залцбург в 51-ата минута.

Ман Юнайтед се спаси от разгром срещу Байерн в 7-голово шоу в Мюнхен (ВИДЕО)