Реал Сосиедад победи Манчестър Юнайтед с 1:0 на „Олд Трафорд“ в мач от първия кръг на Лига Европа. Попадението за баските бе дело на Брайс Мендес от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Лисандро Мартинес.

Цял мач за „червените дяволи“ за едва втори път през сезона записа голямата звезда Кристиано Роналдо.

В другия двубой от срещата Шериф Тираспол разби Омония Никозия като гост с 3:0, с което и оглави временното класиране.

Първият четвърт час премина при ниско темпо, като Манчестър Юнайтед имаше териториално предимство, но така и до положения пред една от двете врати не се стигна.

В 25-ата минута Кристиан Ериксен демонстрира страхотен поглед върху играта и даде прецизно извеждащо подаване към Кристиано Роналдо, който не си овладя по най-добрия начин и позволи на Йон Пачеко да изчисти в ъглов удар.

Десет минути по-късно Диого Далот предостави много добро центриране към Кристиано Роналдо, който насочи отлично изстрел с глава под гредата, Алекс Ремиро опита да се намеси, но след изявата му топката се удари в напречната греда и навести мрежата му, но голът не бе зачетен заради засада на Кристиано.

Първата част се доигра на ниски обороти и логично, до попадение не се стигна.

В 46-ата минута Кристиано Роналдо получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който премина встрани от вратата.

Три минути португалецът получи пас от Антони Еланга и шутира от около 20 метра, но топката премина на сантиметри над вратата.

В 53-ата минута Айен Муньос центрира към Александър Сьорлот, който засече с глава, но прати топката в аут.

Шест минути по-късно баските поведоха от дузпа, реализирана от Брайс Мендес и отсъдена за игра с ръка на Лисандро Мартинес.

"Червените дяволи" получиха шанс за изравнителен гол в 64-ата минута, когато Бруно Фернандеш намери непокрития Каземиро, който бе неточен с глава.

Манчестър Юнайтед продължи да атакува и да създава положения, но защитата пред Алекс Ремиро успяваше да се справи.

В 90-ата минута Кристиано Роналдо стреля от пряк свободн удар, но прати топката в стената.

Манчестър Юнайтед - Реал Сосиедад 0:1

0:1 Брайс Мендес 59'

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа, 20. Диого Далот (46' 6. Лисандро Мартинес), 5. Хари Магуайър (К), 2. Виктор Линдельоф, 12. Тирел Маласия, 17. Фред, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен (46' 8. Бруно Фернандеш), 21. Антони (71' Джейдън Санчо), 7. Кристиано Роналдо, 36. Антони Еланга (71' 49. Алехандро Гарначо)

Резерви: 22. Том Хийтън, 31. Мартин Дубравка, 6. Лисандро Мартинес, 8. Бруно Фернандеш,19. Рафаел Варан, 25. Джейдън Санчо, 29. Аарън Уан-Бисака, 39. Скот МакТомини, 49. Алехандро Гарначо, 55. Зидан Икбал, 55. Чарли МакНийл, 80. Тайлър Фредриксон

Треньор: Ерик тен Хаг

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 18. Андони Горосабел, 6. Аритц Елустодно, 20. Йон Пачеко, 12. Айен Муньос, 23. Брайс Мендес, 3. Мартин Субименди, 8. Микел Мерино, 21. Давид Силва (65' 11. Мохамед-Али Чо), 25.Умар Садик (46' 19. Александър Сьорлот), 14. Такефуса Кубо

Резерви: 13. Андони Субиауре, 2. Алекс Сола, 4. Асиер Ияраменди, 5. Игор Субелдия, 7. Андер Баренечеа, 11. Мохамед-Али Чо, 16. Андер Гевара, 17. Роберт Наваро, 19. Александър Сьорлот, 22. Бенят Туриентес, 30. Урко Гонсалес, 33. Йон Карикабуру

Треньор: Иманол Алгуасил

Съдия: Марко Ди Бело (Италия)

Димо Кръстев остана на пейката при издънка на Фиорентина

Лацио надви Фейенорд в голово шоу на ''Олимпико'' (ВИДЕО)

Спектакъл в Испания - „жълтата подводница“ почти потъна срещу корави поляци (ВИДЕО)

Бразилска магия спря дъха на Моуриньо в Разград за първа победа на Лудогорец в ЛЕ

Бетис оглави групата на Лудогорец след успех във Финландия (ВИДЕО)