Лацио записа убедителна победа при старта си в Лига Европа, надделявайки над Фейенорд с 4:2 на "Олимпико".

Двубоят започна по-добре за домакините. Римските "орли" поведоха в резултата още в 4-ата минута, когато Матиас Весино пусна пас към Луис Алберто, а той с прецизен изстрел прати топката във вратата на Фейенорд.

Четвърт час след началото на мача Лацио вече водеше с 2:0. Фелипе Андерсон се впусна в самостоятелен рейд, който завърши с точен изстрел в долния десен ъгъл за 2:0.

В следващите минути Лацио продължи да диктува събитията на терена, а на стража на гостите Джъстин Бейлоу на два пъти му се налага да прави спасявани срещу Матиас Весино и Матия Дзакани.

В 28-ата минута отбита топка стигна до Весино, който към асистенцията си и записа и гол, вкарвайки за 3:0. В 36-ата минута отново той опита директен изстрел от корнер, но вратарят на Фейенорд се справи.

В началото на втората част гостите можеха да върнат един гол, но изстрел на Алиреза Яханбакш бе изчистен от голлинията. В следващите минути Фейенорд имаше още два добри шанса, но не успя да се възползва от тях.

В 63-ата минута Матиас Весино бе изведен от Луис Алберто и демонстрира хладнокръвие, пращайки топката в долния ляв ъгъл за 4:0.

В 67-ата минута Матиас Весино извърши нарушение, което доведе до дузпа за Фейенорд, която Сантиаго Томас Хименес превърна в гол.

Две минути преди края Усама Идриси върна още едно попадение за гостите от Нидерландия, след като засече топката отблизо в опразнената врата. В последната минута на редовното време съдията първоначално даде дузпа за Фейенорд, но след преглед с ВАР промени решението си.

В другия двубой от група F Щурм Грац победи Мидтиланд с 1:0.

Бразилска магия спря дъха на Моуриньо в Разград за първа победа на Лудогорец в ЛЕ

Фалстарт за Юнайтед в Европа, Роналдо с цял мач (ВИДЕО)