Севиля стигна до изключително изненадващо равенство 2:2 при гостуването на Манчестър Юнайтед на „Олд Трафорд“ в първия четвъртфинален двубой от Лига Европа. На база показаното от двата отбора, испанците могат да се чувстват изключително доволни от постигнатия резултат. „Червените дяволи“ поведоха с 2:0 с голове на Марсел Забицер до 21-ата минута. След това футболистите на Ерик тен Хаг направиха куп пропуски пред вратата на Ясин Боно. Севиля се върна в сблъсъка с два късни автогола на Тирел Маласия и Хари Магуайър.

Манчестър Юнайтед вкара гол още в 27-ата секунда на двубоя, но попадението не бе зачетено заради засада. Антони пусна извеждащ пас зад гърба на отбраната на Севиля към Джейдън Санчо, който изскочи сам срещу Боно и стреля покрай него, пращайки топката във вратата му. Страничният съдия веднага маркира засада и попадението правилно не бе зачетено, защото при подаването към него Санчо бе зад отбраната на Севиля.

Манчестър Юнайтед организира много добра атака в 13-ата минута. Санчо подаде на Антони, който стреля, но Боно плонжира и спаси.

Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 в 14-ата минута. Бруно Фернандеш намери Марсел Забицер с извеждащ пас зад гърба на отбраната на Севиля. Австриецът стреля, Маркао се опита да компенсира с шпагат, топката рикошира в десния крак на бразилския защитник и влетя във вратата на Боно.

Манчестър Юнайтед направи резултата 2:0 в 21-ата минута. Марсиал пусна перфектен извеждащ пас към Забицер, който изскочи сам срещу Боно и с удар покрай вратаря на Севиля прати топката в мрежата му.

Манчестър Юнайтед създаде отново напрежение пред вратата на Боно в 32-ата минута. Аарън Уан-Бисака центрира в наказателното поле на Севиля, където Марсиал отклони топката към Фернандеш, който стреля, топката рикошира в Забицер, но Боно успя да се намеси и да спаси.

Каземиро стреля в 34-ата минута, ударът му бе блокиран от Маркао и топката излезе в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Каземиро стреля с глава, но Боно спаси.

Бруно Фернандеш получи жълт картон в 41-ата минута и ще пропусне реванша на "Санчес Писхуан".

Иван Ракитич стреля от пряк свободен удар в 42-ата минута, но над напречната греда в аут.

В добавеното време на първата част, след центриране от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, Танги Нианзу стреля с глава, но Давид де Хеа демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Каземиро комбинира с Антони в 46-ата минута, а той отправи диагонален удар от границата на наказателното поле на Севиля, но встрани от десния страничен стълб на вратата на Боно.

Манчестър Юнайтед бе много близо до това да реализира трети гол в 61-ата минута, когато Антони преодоля Маркао в наказателното поле на Севиля и стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Боно.

Манчестър Юнайтед пропиля нова страхотна възможност в 82-ата минута. Забицер продължи към Вегхорст в наказателното поле на Севиля. Нидерландецът подаде към Маласия, който стреля, но Фернандо се намеси решаващо, избивайки топката в корнер.

Севиля изненада Манчестър Юнайтед в 84-ата минута. Хесус Навас получи дълъг пас в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Навас успя да съхрани топката в очертанията на терена, след което тя се отклони от крака на Маласия и влетя във вратата на Давид де Хеа, който също не се намеси по възможно най-добрия начин.

Лисандро Мартинес получи контузия в десния глезен в 86-ата минута и напусна принудително терена. Аржентинецът изпитваше много сериозна болка, а Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко на терена.

Сусо отправи много тежък удар в 89-ата минута, но Де Хеа внимаваше и боксира.

Давид де Хеа направи впечатляващо спасяване в първата минута на добавеното време на мача. След центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед Ен-Несири стреля с глава, но Де Хеа плонжира и успя да избие в корнер.

Севиля успя да изравни резултата в третата минута на добавеното време на мача. Хесус Навас центрира в наказателното поле на домакините, където Ен-Несири се извиси над всички и стреля с глава, след което топката се отклони от главата на Хари Магуайър и влетя във вратата на изненадания Давид де Хеа.

Реваншът на "Санчес Писхуан" след седмица ще бъде изключително интересен.